Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
442.858
1.02%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 22 C

  Abdullah Gül Salihi'yi kabul etti

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi'yi kabul etti..
  • 21.10.2011 - 15:41
  Abdullah Gül Salihi'yi kabul etti

  Abdullah Gül Salihi yi kabul etti #1

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi'yi kabulünde Türkiye'nin terörle mücadele kararlılığını vurguladı ve İran ile Türk güvenlik birimleri arasında oluşturulan işbirliğinin süreceğini bildirdi.

  GÖRÜŞME BASINA KAPALI

  Basına kapalı gerçekleşen görüşmeye ilişkin Cumhurbaşkanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Salihi, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ve Dini Lider Hamaney başta olmak üzere, İranlı yöneticilerin selam ve iyi dileklerini iletti. İran halkı adına, Cumhurbaşkanı Gül'e ve Türk halkına Hakkari'deki terör saldırısıyla ilgili taziyelerini sunan Salihi, terörün sona erdirilmesi için müştereken çalışmaya hazır olduklarını vurguladı.

  TERÖRLE MÜCADELEDE İŞBİRLİĞİ DEVAM EDECEK

  Türkiye ile ilişkilerin daha da geliştirilmesi için gayret sarf etmeyi sürdüreceklerini ifade eden Salihi, siyasi, ekonomik ve ticari ilişkilerin pekiştirilmesinin yanı sıra, terörle mücadele alanında iş birliğinin devam edeceğini söyledi. İran Dışişleri Bakanı, bölgesel gelişmelerle ilgili olarak Türkiye'nin değerlendirmelerini almaktan her zaman memnuniyet duyduklarını da kaydetti.

  Cumhurbaşkanı Gül de Türkiye'nin terörle mücadeledeki kararlılığını vurguladığı görüşmede, bu konuda İran ile Türk güvenlik birimleri arasında ihdas edilen iş birliğinin süreceğini ifade etti.

  Geçen Şubat ayında İran'a gerçekleştirdiği ziyaret sırasında ikili işbirliği alanlarında kararlaştırılan konularda kaydedilen ilerlemeler hakkında Salihi ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'dan bilgi alan Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye ve İran'ın bölgesel gelişmeler konusunda her seviyede istişareleri sürdürmesinin önemine işaret etti


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir