Euro
15.1611
-0.46%
Dolar
13.6150
-0.26%
Altın
786.3030
-0.23%
Borsa
1998
2.38%
Bitcoin
514.062
0.57%
1ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 1 C

  Abdüllatif Şener'e teklif üstüne teklif

  Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, Abdüllatif Şener'i kendi partisine davet etti.
  • 31.08.2012 - 13:34
  Abdüllatif Şener'e teklif üstüne teklif

  Abdüllatif Şener e teklif üstüne teklif #1

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP davetini reddeden Şener'e bir teklif de Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi'den geldi.

  Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi , yaptığı yazılı açıklamada, merkez sağın yeniden inşası ile ilgili, ''siyasi çizgisini küresel cereyanlar karşısında milli bir duruşu, oligarşik eğilimler karşısında demokrat duruşu ve ilkeleri olan, kapanan Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener ve arkadaşlarını'' Anavatan Partisi'nde siyaset yapmaya davet ettiğini belirtti.

  Açıklamasında, Türkiye 'de siyaseti hem yeni hem de güçlü bir mecra da oluşturmanın gerekliliğine inandığını kaydeden Çelebi , Anavatan Partisi 'nin yeniden yapılanma süreci içine girdiğini ve Türkiye 'nin aydınlık yarınları için yüzünü geleceğe çevirdiğini bildirdi. Çelebi, ''bu anlamda Abdüllatif Şener'in bilgisi ve tecrübesiyle Türkiye'nin ve merkez sağın yeniden inşası için güç birliği yapmak gerektiğine inandığını'' ifade ederek, ''Yeni ve birleşik yapılar oluşturmanın Türkiye açısından zaruret olduğuna inanıyorum'' ifadesini kullandı.


  Görüş Bildir