Petrol
77.58
0.53%
Euro
19.5932
0.03%
Dolar
18.6453
0.07%
Altın
1.069
-0.10%
Borsa
4820
-0.15%
Bitcoin
317.883
-0.20%
11ºC
İstanbul
Güneşli 11 C

  Ahmet Davutoğlu ilk mitingini Hakkari'de yapacak

  Başbakan Davutoğlu, 7 Haziran genel seçimleri için startı 15 Nisan’da büyük bir aday tanıtım toplantısıyla Ankara'da verecek. İlk miting için adres Hakkari..
  • 08.03.2015 - 15:28
  Ahmet Davutoğlu ilk mitingini Hakkari'de yapacak

  chelsea.jpg

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçim startını, 15 Nisan’da Ankara’da yapılacak aday tanıtım toplantısıyla birlikte verecek. Seçim meydanlarına Hakkari’den ineceğini kamuoyuna açıklayan Başbakan Davutoğlu’nun 55 ile gitmesi planlandı.

  Göreve geldiği günden itibaren partinin kongreleri nedeniyle bazı büyük ilçeler de dahil olmak üzere illeri gezen Başbakan Ahmet Davutoğlu, milletvekili adaylarının belirlenmesinin ardından seçim meydanlarında hızlı bir miting programına başlayacak.

  1-7 NİSAN'DA KAMPA GİRECEK

  7 Nisan’da milletvekili aday listelerinin Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim edilmesine kadar olan süreçte de hafta sonu programlarıyla illeri dolaşmayı sürdürecek olan Başbakan Davutoğlu, 1-7 Nisan arasında tamamen listelere son şeklini verecek üst komisyon çalışmaları nedeniyle kampa girecek.

  BİR GÜNDE 3 AYRI İLDE MİTİNG

  YSK’ya teslim edilen listelerin kesinleşmesiyle birlikte de seçim startını 15 Nisan’da, görkemli bir aday tanıtım töreniyle birlikte verecek. İlk mitingini de, Hakkari’de yapacak. STK’larla toplantılar yapılacak Davutoğlu’nun, yaklaşık iki ay sürecek kampanya boyunca 55 ilde miting yapması öngörülürken, seçim sürecinde bu illerin sayılarının artırılması söz konusu olabilecek. Her gün iki ilde miting yapması planlanan Davutoğlu’nun, bu nedenle bazı günler üç ile gidebileceği belirtildi.

  Davutoğlu, mitinglerin yanı sıra, sivil toplum örgütleri ve toplumsal projelere ilişkin toplantılara da katılarak seçim çalışmalarını yoğunlaştıracak. Bugün Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Mardin’de program yapan Başbakan Davutoğlu’nun, 21 Mart Nevruz gününde de Ankara’da partinin gençlik kollarının düzenleyeceği geniş bir organizasyonda, özellikle çözüm sürecine ilişkin önemli mesajlar içeren bir konuşma yapması bekleniyor.


  Görüş Bildir