Petrol
86.65
-4.21%
Euro
17.8436
-1.10%
Dolar
18.414
0.52%
Altın
973.28
-1.08%
Borsa
3282
-0.41%
Bitcoin
353.823
0.01%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  Ahmet Davutoğlu Kılıçdaroğlu'nu yerden yere vurdu

  Ahmet Davutoğlu, kendisini "çapsız" olarak niteleyen CHP liderine çok sert sözlerle yüklendi.
  • 25.05.2013 - 08:42
  Ahmet Davutoğlu Kılıçdaroğlu'nu yerden yere vurdu

  Ahmet Davutoğlu Kılıçdaroğlu nu yerden yere vurdu #1

  Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet moderatörlüğünde ekrana gelen İskele Sancak bu hafta Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve gazetecileri ağırladı.

  'KILIÇDAROĞLU HAYATINDA HİÇ KİTAP OKUMAMIŞ'

  Davutoğlu programda dış politikanın yanısıra iç politikadaki gelişmelere de değindi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun eleştirilerine de yanıt veren Davutoğlu, kendisini "çapsız" olarak niteleyen ana muhalefet liderinin hayatında hiç kitap okumadığını söyledi.

  'CHP HALKIN KARŞISINDADIR'

  Davutoğlu, bana daha önceden, Türkiye'den bir böyle bir partinin halka karşı sistemleri savunacağını söyleselerdi inanmazdım. CHP bugün hala halka karşı düzenlerden yanadır. Libya'da süreç bu kadar uzun sürseydi Libya çok daha farklı olurdu.

  'MUHAKEME DURUMU SIFIR'

  Başbakan Erdoğan'ın Esed'e benzetilmesinden dolayı tazminat davası açmasıyla ilgili sorulara da değinen Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'nun bugüne kadar karınca dahi ezmemiş bir insan için katille eş tutmasının fikir özgürlüğü değil hakaret olduğunu söyledi. Bugüne kadar yüzbin dolayında insan öldüren bir kişiyi böylesine bir kıyaslamada bulunması kıyaslanamaz. Kılıçdaroğlu'nda sadece haraket var. Ben iddia ediyorum ki Kılıçdaroğlu ya kitap okumamış ya da kaliteli bir film izlememiştir. Hala sebep sonuç ilişkisi kuracak muhakeme durumu yok. Her halde ona birisi nazi döneminden kalma propaganda tekniği öğretti.

  'MAZLUMA BELA DİYEN BİR LİDER OLABİLİR Mİ'

  Bana çapsız diyor, her halde uluslararası hangi ölçüye konursa konulsun Kılıçdaroğlu ile kıyaslanmam sanırım. Herkes konumunun gerektiği bir uslubü yerine getirmesi gerekir. Başbakan ona bir fırsat veriyor. Başbakan'ın ona fırsat veriyor. O zaman ispat etsin. Swobada'nın ona tavrından büyük üzüntü duydum. Kendileri iptal ettiğini söylese de sonucu herkes biliyor. Bu şekilde hiçbir yerde konuşamaz. Bugün hala mültecileri kovmamız gerekir diyor. Mazluma bela diyen bir lider olabilir. Bir kap suya ihtiyaç olan insana bela diyor. Böyle bir gelenek, böyle bir tarihimiz yok. Olayın olduğu gün twitter üzerinden mülteciler hedef gösterildi. Ya o anda insanlar kampları bassalarda orada insanlar kayıp olsaydı Kılıçdaroğlu bunun hesabını nasıl ödeyecekti. Nihayet failler yakalandı. CHP heyetini Suriye'ye götüren kişiler de yakalananlar arasında.

  'ÇARESİZLİĞE SESSİZ KALANLARIN CEHENNEMDEKİ YERİ FARKLI OLACAK'

  Davutoğlu, çaresizlik içindeki bir topluma karşı sessiz kalanların cehennemdeki yerinin çok farklı olacağına inancı olduğunu, Türkiye'nin bugüne kadar, yahudilerden, hristiyanlara, Kürtlerden Arnavut ve Boşnaklara kadar dünyadaki bütün mazlumlara kapılarını açtığını hatırlattı. Suriye'deki olayların Türkiye'ye sıçramasının sözü konusu olamayacağını söyledi.


  Görüş Bildir