Petrol
85.23
0.42%
Euro
17.7982
0.61%
Dolar
18.541
0.50%
Altın
969.84
0.41%
Borsa
3241
-0.75%
Bitcoin
356.175
-5.38%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Ahmet Türk'ten hükümete eleştiri

  Ahmet Türk: Kürt sorununu bitirmenin yöntemi bütün Kürtleri öldürmek
  • 08.06.2012 - 15:48
  Ahmet Türk'ten hükümete eleştiri

  Ahmet Türk ten hükümete eleştiri #1

  Mardin Bağımsız Milletvekili ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Genel Başkanı Ahmet Türk, Kürt sorununun çözümü iki iki yöntem olduğunu söyledi. Türk, ''Bunlardan biri adil, eşit hak ve hukuka dayanan bir yaklaşım göstermektir. İkincisi de bütün Kürtleri öldürmektir" dedi.

  Diyarbakır'da düzenlediği basın toplantısında Kürt sorununun çözümüne yönelik açıklamalarda bulunan Ahmet Türk, hükümeti eleştirdi.

  'EĞER KÜRTLERİN ANNE KARNINDAKİ ÇOCUKLARINI BİLE ÖLDÜRMEZSENİZ..'

  Kürtlerin özgürlük mücadelesi ve taleplerinin devam ettiğini belirten Ahmet Türk şunları söyledi:
  "Sayın Başbakan şunu çok iyi görmeli ki Kürtler bir halktır. Bir halk olmanın bilinciyle bugün siyaset yapıyor, mücadelesini sürdürüyor. Eğer gerçekten bu Kürt sorununu çözmek istiyorsanız veya Kürt sorununu bitirmek istiyorsanız, bunun iki yöntemi vardır. Bunlardan biri adil, eşit hak ve hukuka dayanan bir yaklaşımı göstermektir. İkincisi de bütün Kürtleri öldürmektir. Başka bir şey yoktur. Eğer Kürtlerin anne karnındaki çocuklarını bile öldürmeseniz, Kürtler yarın yine özgürlük mücadelesini verecek ve Kürt sorunun olduğunu dile getirecek. Bunun için 'Kürt sorunu yoktur. Kürt kardeşlerimin sorunu vardır' gibi bir yaklaşım gerçekten ahlaki değil. Gerçekten bilimsel değil, sorunun çözümüne asla ve asla katkı sunmayacaktır."

  'KÜRTLERİN MÜCADELESİ SADECE TÜRKİYE'DEKİ KÜRTLERİ İLGİLENDİRMİYOR'

  Kürtlere birlik ve beraberlik çağrısı yapan Ahmet Türk, konuşmasını şöyle sürdürdü:
  "Kürtlerin mücadelesi sadece Türkiye'deki Kürt'leri ilgilendirmiyor. Dört ayrı devleti ilgilendiriyor. İran, Irak, Suriye'yi ve Türkiye'yi ilgilendiriyor. O zaman Kürtler bunu görerek, daha güçlü bir ittifak ve diyaloğu geliştirerek karşılama gibi bir sorumlulukla karşı karşıyadır. Ana muhalefet partisi ile iktidar partisi arasında bazı görüşmeler yapıldı. Artık farklı bir yaklaşımın ortaya konulması noktasında bir tartışma yürüyor. Dikkatle izliyoruz. Tabi ki bizim amacımız üzümü yemek. Sayın Başbakan ise bağcıyı zindana atarak üzüm yemeğe çalışıyor."


  Görüş Bildir