Dolar
7.671
0.1671%
Euro
8.9309
0.266%
Altın
1861.09
-0.0354%
Borsa
1124.17
0%
G. Altın
459.239
0.1627%
Bitcoin
83532.41
1.5355%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  AK Parti'de 3 sürpriz isim

  Başbakan'ın yeni hamlesi 3 farklı isim: Osman Can, Haşim Haşimi, Erol Göka...
  • 11.09.2012 - 11:50
  AK Parti'de 3 sürpriz isim

  AK Parti de 3 sürpriz isim #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ve DP Genel Başkanı Süleyman Soylu hamlesinden sonra sürpriz bir adıma daha hazırlanıyor. Erdoğan’ın yeni hamlesi ‘liberal’ kanattan. Parti kulislerinde Anayasa Mahkemesi Raportörü Doç. Dr. Osman Can’ın partiye davet edileceği konuşuluyor.

  TÜRKİYE'NİN EN ÖNEMLİ LİBERAL İSİMLERİNDEN BİRİ: OSMAN CAN

  Halen Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim üyeliği görevini sürdüren Osman Can, Türkiye ’nin önemli ‘liberal’ isimlerinden biri olarak gösteriliyor. Anayasa Mahkemesi Raportörlüğü yaptığı dönemde çıkışları ile dikkat çeken Can, AK Parti ’ye kapatılma davası açılmasına karşı çıkmış ve bu yönde rapor hazırlamıştı.

  KÜRT AÇILIMI İÇİN HAŞİM HAŞİMİ

  AK Parti Kongresi’ne 20 gün kaldı. Başbakan Erdoğan ’ın son kez genel başkan adayı olarak katılacağı kongrede yeni bir yapılanmaya gideceği biliniyor. Parti içindeki ‘çekirdek’ kadroyu korumayı düşünen Erdoğan, yeni bazı isimleri de monte etmeye çalışacak. Numan Kurtulmuş, Süleyman Soylu’nun Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’na (MKYK) gireceği artık kesinleşti. Erdoğan’ın ikinci adımının ‘Kürt’ kanadından olduğu söyleniyor. Kürt kamuoyunun yakından bildiği Haşim Haşimi’nin ismi AK Parti MKYK listesinde geçiyor. Daha önce RP’den Cizre Belediye Başkanlığı, FP ve ANAP’tan milletvekilliği yapan Haşimi, AK Parti Diyarbakır milletvekili aday adayı olmuş ancak listeye girememişti. Toplumsal Sorunları Araştırma Vakfı’nın başkanlığını yürüten Haşimi, ‘demokratik açılım’a da destek vermişti. Haşimi’nin özellikle Kürt sorunu konusunda AK Parti ’nin yeni yüzlerinden olması bekleniyor.

  PSKİYATR EROL GÖKA DA LİSTEDE

  AK Parti MKYK için adı geçen bir diğer sürpriz isim psikiyatri uzmanı Prof. Dr. Erol Göka. Psikiyatri ve düşünce dünyası arasındaki ilişkileri sorgulayan, Türklerin tarihsel ve toplumsal psikolojilerini ele alan çalışmalarıyla dikkat çeken Göka’nın çok sayıda kitabı bulunuyor. TV programları da yapan Göka, siyasetin yabancısı değil. Göka, Numan Kurtulmuş ile birlikte HAS Parti kurucuları arasında yer almış, ancak ocak ayında HAS Parti’den istifa etmişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir