Petrol
76.63
0.63%
Euro
19.6351
-0.27%
Dolar
18.6408
0.01%
Altın
1.075
0.37%
Borsa
5005
3.08%
Bitcoin
324.335
-0.23%
15ºC
İstanbul
Bulutlu 15 C
  AK Parti'den CHP MHP ve BDP'ye sürpriz

  AK Parti'den CHP MHP ve BDP'ye sürpriz

  Bekir Bozdağ milletvekilleriyle ilgili kanun teklifini aynen çıkaracaklarını açıkladı.
  • 16.05.2013 - 14:14

  AK Parti den CHP MHP ve BDP ye sürpriz #1

  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ CHP, MHP ve BDP'lilerinn önce imzalayıp sonra imzalarını geri çektikleri "Milletvekillerine yeni haklar tanıyan" kanun teklifi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

   

  MUHALEFET İMZALARI GERİ ÇEKTİ

  Milletvekillerine yeni haklar getiren kanun teklifi önce 4 parti tarafından kabul edilmiş, daha sonra da MHP, CHP ve BDP imzalarını geri çekmişti.

  "SİZ YARARLANMAZSINIZ OLUR BİTER"

  Bunun üzerine AK Parti adına bir açıklama yapan Hüseyin Çelik de imzalarının arkasında olduklarını söylemişti. Ardından da imzalarını geri çeken BDP, CHP ve MHP'ye hitaben "O zaman siz o haklardan yararlanmazsınız, olur biter" demişti.

  "TEKLİF AYNEN ÇIKACAK"

  Bozdağ; 'Milletvekilleriyle ilgili bir kanun gündeme getirdiğimizde kıyamet koparılıyor. Bu milleti sevmeyenlerin milletin temsilcilerini parlamentoyu itibarsızlaştırmak isteyenlerin milletvekilleri üzerinden millet düşmanlığı yapmasından başka bir şey değil. Bu teklif çıkacaktır ve aynen çıkacaktır. Doğru bir tekliftir biz doğru olmayan bir şeyin altına bugüne kadar imzamızı atmadık' dedi.

  "BÜROKRATA VAR VEKİLE NEDEN YOK?"

  Başbakan Yardımcısı Bozdağ teklifin tepki çeken bölümleriyle ilgili de açıklamalarda bulundu. Bozdağ; 'Trafikte geçiş üstünlüğü olan yer nerde var? Otobanlarda falan. Uygulanmaz bile belki de. Şimdi pasaport deniyor. Bu memlekette bir sürü bürokratın var. 4 binden fazla bürokrat emekli olduktan sonra bile bu pasaportu taşıyor. Falan bürokrat kullanıyor kıyamet kopmuyor yanlış olmuyor milletvekili kullandığı zaman niye yanlış olsun?' diye konuştu.

  MHP, CHP VE BDP'YE SÜRPRİZ

  AK Parti kanunu çıkarırken muhalefet partilerini de bir sürpriz bekliyor. Kanuna 'istemeyenler başvurdukları takdirde bu haklardan yararlanmama hakkına sahiptir' maddesi eklenecek ve haklardan yararlanmak istemeyen varsa belli bir süre içinde Meclis Başkanlığına yazılı başvuru yapması istenecek.

  AK Parti den CHP MHP ve BDP ye sürpriz #2


  Görüş Bildir