Petrol
114.68
0.47%
Euro
16.34
0.60%
Dolar
15.58
0.23%
Altın
918.75
0.00%
Borsa
2391
-1.18%
Bitcoin
475.644
-2.32%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C

  AK Parti'den MYK sonrası yapılan açıklamalar

  AK Parti MYK'nın Başbakan Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen toplantısı yaklaşık 4 saat sürdü.
  • 20.11.2013 - 07:23
  AK Parti'den MYK sonrası yapılan açıklamalar

  AK Parti den MYK sonrası yapılan açıklamalar #1

  Toplantının ana gündem başlıklarından birini “dershaneler” konusu oluşturdu. Edinilen bilgiye göre toplantıda bazı üyeler, “Bu tartışma nereden çıktı?” sorusunu yöneltince Başbakan Erdoğan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

  MEB'in çalışmaları kapsamında 10 civarında taslak hazırladığını kaydeden Erdoğan, “Netleşmiş bir hükümet tasarısı söz konusu değil. Etüt merkezlerinin, eğitim merkezlerinin kapatılması diye bir şey yok. Ücretsiz olanların kapatılması söz konusu değil. Çıkan haberler tamamen yanlış istihbarattan kaynaklı. Bu taslakla ilgili bakanlıklar görüşlerini ifade edecek, taraflarla görüşülecek, sonunda Başbakanlık'ta değerlendirilecek” dedi.

  SEÇİM ÖNCESİ YAYGARA KOPARTILIYOR

  Konuşmasında konuya ilişkin yanlış haber veren gazete ve köşe yazarlarına da tepki gösterdiği belirtilen Erdoğan'ın “Olmayan bir şey üzerinden yaygara kopartılması, bilgi kirliliği yaratılması rahatsız edici” ifadesini kullandığı öğrenildi. Bazı MYK üyeleri ise “Bu sert eleştiri ve çıkışların sebebi, yaklaşan yerel  seçim öncesi acaba AK Parti'nin oy kaygısıyla bunu durdurmasını  sağlayabilir miyiz?' tüm yaygara buna yönelik” değerlendirmesinde bulundu.

  HOCA EFENDİ'YE YANLIŞ BİLGİ VERİLMİŞTİR

  MYK üyeleri, dershanelerle ilgili düzenlemenin bazı yazarlar ve medya kuruluşları tarafından “AK Parti'nin Cemaati batırma planı” gibi yansıtıldığını söylerken, Fethullah Gülen'in son açıklamaları için de “Belli ki Hoca Efendi‘ye de yanlış bilgi verilmiştir değerlendirmesi yapıldı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir