Petrol
95.86
0.99%
Euro
18.3119
0.39%
Dolar
17.9632
0.28%
Altın
1.025
0.25%
Borsa
2771
0.00%
Bitcoin
426.250
3.01%
25ºC
İstanbul
Çok bulutlu 25 C

  AK Partili isim vekil olmak isterken koltuğunu kaybetti

  Milletvekili aday adayı olmak için meclis üyeliğinden istifa eden İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis üyesi ve Meclis Grup Başkan Vekili Bilal Doğan, siyasi kaza sonucu meclis üyeliğini de kaybetti.
  • 11.02.2015 - 08:54
  AK Partili isim vekil olmak isterken koltuğunu kaybetti

  ihracat.jpg

  Milletvekili aday adayı olmak için meclis üyeliğinden istifa eden İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis üyesi ve Meclis Grup Başkan Vekili Bilal Doğan, AK Parti Genel Merkezi'nden gelen telefon üzerine istifa etmekten vazgeçerken, dilekçesi mesai saati dolduğu için işleme konulmadı. Milletvekili olmak isteyen Bilal Doğan, siyasi kaza sonucu meclis üyeliğini de kaybetti.

  İLGİNÇ KAZA

  Milletvekili olmak isteyen kamu görevlilerinin istifa etmesi için tanınan sürenin dolduğu İzmir'de milletvekili olmak isteyen AK Parti'li Bilal Doğan'ın başına çok ilginç siyasi kaza geldi. Milletvekili adayı olma isteği bilenen Doğan, Ankara'da ve İzmir'de temaslarda bulunduktan sonra dün istifa etme süresi dolarken kararını verdi. Doğan, Konak Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi'ne meclis üyeliğinden istifa dilekçelerini verdi.

  SOYLU'NUN İSTEĞİ ÜZERİNE İSTİFASINDAN VAZGEÇTİ

  Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri Şube Müdürlüğü'ne dilekçesini istifa süresinin dolmasına 10 dakika kala teslim eden Doğan, daha sonra telefonla konuştuğu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'nun istifadan vazgeçmesi yönündeki isteği üzerine geri adım attı.

  MESAİ DOLDUĞU İÇİN DİLEKÇE KAYDA GİRMEDİ

  Bilal Doğan, istifasını geri almak için Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü'ne geri döndü. Ancak, bu süreçte hem dilekçenin kaydı yapılarak işleme girdi. Ayrıca saat 17.00'yi geçtiği için mesai saati dolan memurlar müdürlükten ayrıldı.

  HUKUKİ İŞLEMLERİ BEKLEYECEK

  Doğan bu kez istifadan vazgeçtiği yönündeki dilekçeyi Meclis Şube Müdürlüğü'ne verdi. Ancak, buradaki memurda mesai dolduğu için dilekçeyi kayda giremedi. Doğan, aynı dilekçeyi Konak Belediyesi'ne de verdi. Bilal Doğan, konuyla ilgili yorum yapmazken, dilekçelerini verdiğini, hukuki işlemleri bekleyeceğini belirtti. Öte yandan, Belediye Meclisi çalışma yönetmeliğinde meclis üyeliğinin istifa ve ölüm durumunda kendiliğinden düşeceği yönünde madde yer alıyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir