Petrol
112.84
0.71%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.536
-2.14%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C
  AK Parti'li Metiner'den Önder'e: Konuşmazsan namertsin

  AK Parti'li Metiner'den Önder'e: Konuşmazsan namertsin

  AK Parti'li Metiner: Hengamede duymadım. Şimdi cevap veriyorum. Konuşmazsan namertsin
  • 06.01.2012 - 17:10

  AK Parti li Metiner den Önder e: Konuşmazsan namertsin #1

  AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in "Konuşursam Kahta'ya giremezsin" sözlerine yazılı olarak, "Hengamede duymadım. Şimdi cevap veriyorum. Konuşmazsan namertsin" dedi.

  TBMM Genel Kurulu'nda dün Önder ile tartışan Metiner bugün yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamasında "Üzerime yürürken (Konuşursam Kahta'ya giremezsin. Senin ağaların benim üstüme yürüyemedi. Soytarı) sözlerini o hengamede anlamadım. Bugün basından öğrendim" diyerek şunları açıkladı:

  'KONUŞMAZSAN NAMERTSİN'

  "Şimdi cevap veriyorum. Konuşmazsan namertsin. Hakkımda bildiğin bir şey var da söylemezsen namertsin. Seni açıklamaya davet ediyorum. Ben kendisi gibi ne yandan, ne çakma bir demokratım. Biz AK Parti olarak da Mehmet Metiner olarak da sözde değil özde demokratız. Bizim yaptıklarımızı Önder hayalinde göremezdi. Bugün ülke bu kadar demokrat bir hale geldiyse bunu yapan AK Partidir.

  Günün birinde yolunu şaşıran bir palyaçonun meclise girerek şov yapması gibi takılmaya gerek yok. Önder, şov peşinde koşacağına, ağzına alıp, açıklamayacağı imalarda bulunmak yerine benim fikirlerimle uğraşsın, şahsiyat yapmaya çalışmasın. Bu tür tartışmalar kişinin kalitesini de ortaya koyar. Önder, benim fikirlerimle uğraşsın, şahsiyet yapan birisinin entellektüel kalibresi ortada. Meclis ve Türkiye kimin palyaço, kimin şovmen, kimin soytarı olduğunu çok iyi biliyor. Kem söz sahibine aittir."

  SIRRI SÜREYYA METİNER'İN ÜZERİNE YÜRÜDÜ - TIKLA İZLE

  METİNER'DEN SIRRI SÜREYYA'YA CEVAP - TIKLA İZLE

  'YÜREĞİ YETİYORSA HER PLATFORMDA HODRİ MEYDAN'

  Önder'in tartışma anında "Senin ağaların beylerin üzerime yürüyemedi" sözünün tam bir talihsizlik olduğunu ifade eden Metiner, "Benim bugüne kadar ağam da olmadı, beyim de. Fikirlerine güvenen ilkeli bir demokratım. Şahsiyat yapmam, fikirle meşgulüm. Önder, fikrine güveniyorsa, yüreği yetiyorsa her platformda hodri meydan" diyerek tartışmaya davet etti.

  Önder'in ima yolu ile bir şeyler anlatma çabasını "Sırıtıyor" diye değerlendiren Metiner, şöyle devam etti:

  'GÖRÜNEN O Kİ ÖNDER'İN SİLAHLI AĞALARI VE BEYLERİ VAR'

  "Bildiği bir şey varsa konuşmuyorsa namerttir. Ama böyle entellektüel, siyasi kalibresi düşük, bel altı vuruşlara ima yoluyla dahi tenezzül etmem. Bu aynı zamanda kendisinin düzeyini gösteriyor. onun düzeyine inerek cevap vermeyi kendime yakıştırmam ama gerekirse onun anladığı dilden konuşmaktan da kaçınmam; inancımıza göre buna misli ile karşılık denir.

  Adıyaman halkı Önder'in ailesini de kendisini de çok iyi bildiği gibi, beni ve ailemi de çok iyi bilir. Yüreği yetiyor idiyse seçimlerde Adıyaman'da karşıma çıksaydı. Niye İstanbul'dan aday oldu da, kendi memleketi Adıyaman'a gelip aday olmadı? Çünkü seçilemeyeceğini biliyordu. Seçimlerde biz Önder'in partisini halkımızın desteği ile sandığa gömdük. Ayrıca herkes bilir ki benim ağalarım ve beylerim yok. Ben ömrünü ağalık ve beylik zihniyetine karşı mücadele ile geçmiş bir insanım. Ama görünen o ki Önder'in silahlı ağaları ve beyleri var, arkasına aldığı silahlı bir örgüt var. Silahlı güçlerini arkaya alarak cesaret taslamak, babayiğitlik değildir. Mahalle kabadayısı ağzıyla, meyhane üslubuyla, palyaço rolüyle, şov yaparak bir yere varılmaz."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir