Petrol
113.81
1.95%
Euro
17.5202
-0.09%
Dolar
16.8167
-0.06%
Altın
978.01
0.20%
Borsa
2406
-1.55%
Bitcoin
333.765
2.29%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C

  AK Partili Sait: CHP ve MHP birleşmesinden aşure olur

  AK Parti İzmir Milletvekili Rifat Sait kulislerde dolaşan CHP-MHP ittifakına sert tepki gösterdi.
  • 17.07.2013 - 15:23
  AK Partili Sait: CHP ve MHP birleşmesinden aşure olur

  AK Partili Sait: CHP ve MHP birleşmesinden aşure olur #1

  CHP Parti Sözcüsü Haluk Koç'un, 2014 yılındaki yerel seçimlerde MHP ile bir ittifak yapılmasına yeşil ışık yakması, AK Parti İzmir Milletvekili Rifat Sait'in tepkisine neden oldu.

  Sait, "Ruh ikizleri dediğimizde bozuluyorlar, şimdi neden böyle dediğimizi anlıyorsunuzdur. Merak etmeyin; değil CHP ile MHP, hatta BDP de gelip birleşse ancak aşure olurlar" dedi.

  ''CHP İLE MHP, HATTA BDP'DE GELİP BİRLEŞSE ANCAK AŞURE OLURLAR''

  Onlar kimle ittifak yaparlarsa yapsınlar, AK Parti halkıyla koalisyon yapacaktır'' diyen Sait, "Ruh ikizleri dediğimizde bozuluyorlar, şimdi neden böyle dediğimizi anlıyorsunuzdur. Merak etmeyin değil CHP ile MHP, hatta BDP'de gelip birleşse ancak aşure olurlar, AK Parti'nin tek başına iktidar olması, bir olması ve diri olmasındandır. Bunu hala anlayamamışlar. Merak ediyorum, eğer birleşirlerse yeni isimleri MCHP mi yoksa CMHP mi olacak? Belediye başkanlıkları CHP ye mi MHP ye mi verilecek, yoksa sırayla mı başkan olacaklar? Bütün bunları merak ediyorum. Onlar kiminle ittifak yaparlarsa yapsınlar, AK Parti halkıyla koalisyon yapacaktır." dedi.

  ''İTTİFAKIN AYNISINI MANİSA'DA YAPTILAR''

  Sait, iki partinin geçen seçimlerde İzmir ve Manisa'da bunu yaptığını ifade ederek, "Zaten özellikle Manisa'da başka türlü kazanmaları mümkün değildi. Baktılar tek başlarına olmayacak, birleşelim demişler. Nerden nereye, 1980'lerde birbirlerine taban tabana zıt iki partiydiler. O zamanlar, yanlış ya da doğru, bir davaları vardı. Şimdi ise koltuk için ne dava kaldı ne davacı. Madem davanız yokmuş neden o gencecik insanları kaybettik. Neden 12 Eylüller'i yaşadık, Neden?" şeklinde konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir