Petrol
96
-0.67%
Euro
18.3993
0.55%
Dolar
17.9632
0.08%
Altın
1.033
0.19%
Borsa
2788
0.00%
Bitcoin
424.820
-1.80%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  AK Parti'li Tanrıverdi: Gereken yapılacak

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, Hakkari'deki terör saldırısıyla ilgili değerlendirmede bulundu.
  • 19.10.2011 - 18:25
  AK Parti'li Tanrıverdi: Gereken yapılacak

  AK Parti li Tanrıverdi: Gereken yapılacak #1

  Tanrıverdi, yaptığı yazılı açıklamada, Hakkari'nin Çukurca ve Yüksekova ilçelerindeki terör saldırılarında şehit olanlara Allah'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına, Silahlı Kuvvetlere ile Türk milletine sabır ve başsağlığı dileğinde bulundu.

  Millete bu acıları yaşatanlardan, hesap sorulacağını kaydeden Tanrıverdi, hükümetlerinin, Türkiye'yi yaşanan bu terör olaylarından ve acılardan kurtarmaya kararlı olduğunu ifade etti.

  "TERÖR DEFEDİLECEKTİR"

  Tanrıverdi, Türkiye'nin, içerideki ve dışarıdaki ülke düşmanlarının hiçbir saldırısına boyun eğmeyeceğini, geri adım atmayacağını vurgulayarak, şunları kaydetti: ''Türkiye büyük ve güçlü devlettir. Terör belası mutlaka defedilecektir. Hükümetimiz, yapılması gereken ne varsa her alanda kararlılıkla muhakkak yapacaktır. Terörle mücadelede daha etkin ve çabuk kararlar hayata geçirilecektir. Hükümetimiz, terör belasının defedilmesi için başta askeri, sivil ve ekonomik alanlar olmak üzere her alandaki imkanları seferber etmiştir. Türkiye'yi bu terör ve acıdan kurtarmaya kararlıyız.''

  Teröre yardım ve yataklık edenlerden, müsamaha gösterenlerden, terörün kanlı yüzünü örtmek isteyenlerden de mutlaka bunun hesabı sorulacağını belirten Tanrıverdi, demokrasiden, özgürlüklerden dem vurup terör örgütüne arka çıkanların da en az terör örgütü kadar suçlu olduklarını ve şehitlerin vebalinin, bu kişilerin üzerinde olduğunu dile getirdi.

  BİRLİK VE BERABERLİK ÇAĞRISI

  Tanrıverdi, vatandaşlara birlik ve beraberlik çağrısında da bulunarak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: ''Millet olarak hepimiz bu toprakların rengiyiz. Bu acıyı millet olarak yaşıyoruz. Yaşadığımız bu elim olayı siyasi bir rant olarak değerlendirmek isteyenler olabilir. Milletimizin bunlara tevessül etmemesini, prim vermemesini istiyoruz. Zaman birlik ve beraberlik zamanıdır. Zaman acılarımızı, kederlerimizi paylaşma zamanıdır. Türkiye'nin huzur, kardeşlik ve demokrasi içinde ilerlemesini hiç kimse engelleyemeyecektir.''

  AA


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir