Petrol
103.75
0.95%
Euro
17.588
0.69%
Dolar
17.2463
1.61%
Altın
976.12
1.38%
Borsa
2382
0.00%
Bitcoin
346.406
2.97%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C
  AK Partili ve CHP'li milletvekilleri arasında gerginlik

  AK Partili ve CHP'li milletvekilleri arasında gerginlik

  CHP'li Eren Erdem kendisine yönelik eleştiriler için ispat istedi, AK Partili vekil telefonundaki ispatla kürsüye yürüdü. Meclis karıştı.
  • AA
  • 19.02.2016 - 08:58

  tbmm

  TBMM Genel Kurulunda, CHP'nin, Sultanahmet Meydanı'nda yaşanan terör saldırısıyla ilgili grup önerisinin görüşmeleri sırasında AK Partili ve CHP'li milletvekilleri arasında gerginlik yaşandı.

  EREN ERDEM'İN TWEETLERİ KARIŞTIRDI

  Ankara Garında meydana gelen terör saldırısının ardından HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın açıklamaları ile önceki gün meydana gelen patlama sonrasında CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem'in sosyal medyada yaptığı paylaşımları hatırlatan Tayyar, olayların aydınlatılmasını beklemeden sorumlular ve suçlular işaret edilmesini eleştirdi.

  AK Partili ve CHP'li milletvekilleri arasında gerginlik VİDEO

  AK Partili ve CHP li milletvekilleri arasında gerginlik #2

  "BRE HADSİZ, BRE DENSİZ.."

  Tayyar, "Eren Erdem milletvekiliniz dün bir tweet atıyor ve eylemi IŞİD'in yaptığını iddia ediyor. Bre hadsiz, bre densiz, ne zaman elinde bilgi var ki bu eylemi IŞİD'in yaptığını söylüyorsunuz?" dedi. Bunun üzerine Meclis Başkanvekili Akif Hamzaçebi Tayyar'ı temiz bir dil kullanması konusunda uyardı.

  AK Partili ve CHP li milletvekilleri arasında gerginlik #3

  AK Partili ve CHP li milletvekilleri arasında gerginlik #4

  AK Partili ve CHP li milletvekilleri arasında gerginlik #5

  AK Partili ve CHP li milletvekilleri arasında gerginlik #6

  AK Partili ve CHP li milletvekilleri arasında gerginlik #7

  CHP Grup Başkanvekili Özel de sataşma nedeniyle kürsüye gelerek, şunları kaydetti:

  ŞAMİL TAYYAR'A CEVAP

  "Şamil Tayyar, seçmenine hürmeten sayın dediğimiz milletvekili, o kadar akıl almaz sözler söylüyor ki... Böylesine kan gövdeyi götürürken, hepimizin yüreği parçalanırken, her gün bu parlamentonun milletvekilleri polis cenazelerinde safa girerken, ağlayan anaları teskin ederken kendi polis kardeşini İslahiye İlçesi'ne Gençlik ve Spor Müdürü olarak atattırmaktır hadsizlik, densizlik, utanmazlık.

  Bu kişi 1999'da Gaziantep'te DSP'den aday olup seçilemeyeceği yere gelince istifa eden kişidir. Bu kişidir utanmaz kişi, bu kişidir hadsiz kişi."

  DAHA NE KONUŞACAĞINI BİLMEDEN KENDİSİNE TEPKİ GÖSTERİYORSUNUZ

  "Daha ne konuşacağını bilmeden kendisine tepki gösteriyorsunuz" Özel'in sözlerine AK Parti'li milletvekilleri tepki gösterirken, Meclis Başkanvekili Hamzaçebi de dikkatli bir üslup kullanması konusunda uyarıda bulundu.

  SATAŞMALAR DEVAM ETTİ

  Bu sırada Hamzaçebi'nin sataşma nedeniyle CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem'e söz vermesi üzerine AK Parti'li milletvekilleri yerlerinden laf atarak tepki gösterdi.

  Milletvekillerini sükunete davet eden ve "Sayın milletvekilleri kürsüdeki hatibin daha ne konuşacağını bilmeden kendisine tepki gösteriyorsunuz" diyen Hamzaçebi, böyle bir tutumu kabul edemeyeceğini, her hatibin kürsüye çıkarak görüşlerini açıklayacağını, eleştirisi olanların bunu yine söz alarak kürsüden dile getirmesi gerektiğini söyledi.

  Bu sırada AK Parti ve CHP'li milletvekilleri arasında karşılıklı sözlü sataşmalar yaşandı.

  EREN ERDEM İSPAT EDİN DEDİ AK PARTİLİ VEKİL KANITLA KÜRSÜYE YÜRÜDÜ

  Konuşmasına başlayan Erdem, "Şu anda burada ağzına İran kelimesini alan arkadaşlar, beni itham ettiği cümlelerin tümünü, sadece bir kişinin çıkıp o cümleyi benim nerede, hangi tarihte söylediğimi ispat etmesini istiyorum" demesi üzerine AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı cep telefonunu göstererek kürsüye doğru yürüdü.

  AK Partili ve CHP li milletvekilleri arasında gerginlik #8

  AK Partili ve CHP li milletvekilleri arasında gerginlik #9

  AK Partili ve CHP li milletvekilleri arasında gerginlik #10

  AK Partili ve CHP li milletvekilleri arasında gerginlik #11

  AK Partili ve CHP li milletvekilleri arasında gerginlik #12

  AK Partili ve CHP li milletvekilleri arasında gerginlik #13

  BÜYÜK GERGİNLİK

  CHP Grup Başkanvekili Özel ve bazı AK Parti milletvekilleri, Çamlı'yı tutarak kürsüye yürümesini engelledi. CHP'li milletvekilleri ise Erdem'i kürsüden uzaklaştırarak CHP sıralarına getirdiler.

  Bu sırada AK Parti ve CHP'li milletvekillerinin birbirlerinin üzerlerine yürümeleri ve gerginliğin artması üzerine Meclis Başkanvekili Hamzaçebi birleşime 15 dakika ara verdi.

  Ancak ara sırasında da gerginlik devam etti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir