Euro
9.3516
-0.39%
Dolar
7.8137
-0.74%
Altın
449.33
-1.9%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
139.629
4.74%
11ºC
İstanbul
Puslu güneşli 11 C

  AK Partili vekil: Polis ODTÜ'lülere az bile yapmış

  AK Partili Zeyid Aslan'dan ODTÜ'lülere sert eleştiri..
  • 26.12.2012 - 15:42
  AK Partili vekil: Polis ODTÜ'lülere az bile yapmış

  AK Partili vekil: Polis ODTÜ lülere az bile yapmış #1

  AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, kentte özel bir lokantada basın mensupları ile bir araya geldi. İlk olarak Tokat gündemi ile ilgili açıklamalarda bulunan Milletvekili Aslan, daha sonra gazetecilerin sorularını cevapladı.

  BÖCEK İDDİASI

  Aslan, bir gazetecinin, "Başbakan Erdoğan'ın çalışma ofisinde böcek bulundu, bu konuyla ilgili siz neler söyleyeceksiniz?" sorusuna, "Türkiye'de belli bir süredir belli insanlar dinleniyor kaygısı var. Tabi ki gayri yasal dinlemelerden bahsediyoruz. Sayın Başbakımızın evinin altındaki çalışma ofisinde böceğin bulunmuş olması insanların bu kaygısını doğruluyor. Yani bir ülkenin başbakanı dahil gayri yasal dinlenme varsa gerçekten bir sıkıntı var demektir. Bu noktada ciddi tedbirler var. Ama her şeyi yasal tedbirle çözmeniz mümkün değil. Belki bununla birlikte bu dinleme olayları ile ilgili hassas tedbirler alınacaktır. En azından buna vesile olacaktır" şeklinde cevap verdi.

  "NEYİ PROTESTO ETTİKLERİNİ ANLAMADIM, POLİS GÖREVİNİ EKSİK BİLE YAPMIŞTIR"

  Milletvekili Zeyid Aslan, ODTÜ'de yaşanan olaylarla ilgili yöneltilen soruya ise, "ODTÜ'te öğrencilerle polis arasında çıkan kavgayı doğru bulmuyorum. Orada Türkiye belki dünyada en fazla 10 tane ülkeye nasip olan bir güzelliği gerçekleştirdi. Kendi uydusunu uzaya fırlattı. Bu teknolojik bir başarıdır, ülke için de önemli bir başarıdır. Böylesi bir başarının yapıldığı ortamda ODTÜ gibi teknik bir üniversitede öğrencilerin farklı bir anlayışla ortaya çıkıp protesto yapmış olmalarını şahsen anlamış değilim. Neyi protesto ettiler onu da anlamış değilim. Yani Türkiye'nin böylesine güzel bir başarısını mı protesto ediyorlar. Eğer protesto ediyorlarsa o insanların bu ülkenin vatandaşı olduğundan, bu ülkeyi ne kadar çok sevdiklerinden şüphe etmek lazım. 

  "ÇOĞU ODTÜ ÖĞRENCİSİ DEĞİL"

  Kaldı ki sonrasında yapılan çalışmalarda o protesto gösterisine katılanlarının birçoğunun ODTÜ öğrencisi olmadıkları, başka yerlerden geldikleri, bir takım ideolojik grupların mensubu olarak başka yerlerde benzer gösterilere katıldıkları tespit edildi. Orada bir kavga yok. Elbette yasal olmayan bir gösteriye yasal şekilde polisin müdahalesi var. Bu sert midir, sınırı açmış mıdır bu ayrı bir tartışma konusu. Ama çantalarınızda molotof taşıyorsanız, çantalarınızı taşla doldurup oraya gitmişseniz yani burada polisin sert davrandığından bahsetmenin hiçbir anlamı yok. Öncelikle öğrenci sıfatı taşıyan insanların sırtlarında ki çantalarında molotofun veya taşların niye olduğunu sorgulamak gerekir. Türkiye'de bazı kesimlerin polisin niye sert davrandığını sorgulamasını şahsen ayıplıyorum. Önce öğrenci kimliği taşıyanlar içinde defter, kitap, kalem olması gereken çantalarının içinde molotof ve taşlar neden var, diye sorgulanması gerekir. Eğer birileri suç işliyorsa elbette ki polisin görevi de suç işleyenlere karşı müdahale etmek ve suçun önlenmesini sağlamaktır. Ben şahsen orada polisle öğrenciler arasında bir arbede olduğunu düşünmüyorum. Polis görevini yapmıştır. Bana göre de biraz eksik yapmıştır" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir