Petrol
108.82
-0.26%
Euro
17.5896
-1.33%
Dolar
16.5945
-1.72%
Altın
979.25
-1.30%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
350.468
-3.38%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  AK Partili vekil: Toplantı salonunun adı Kanuni olsun

  AK Parti'li vekil, AK Parti'nin grup toplantı salonunun isminin değiştirilmesini istedi..
  • 15.03.2013 - 13:32
  AK Partili vekil: Toplantı salonunun adı Kanuni olsun

  AK Partili vekil: Toplantı salonunun adı Kanuni olsun #1

  AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, AK Parti'nin grup toplantı salonunun isminin, "Kanuni Sultan Süleyman Toplantı Salonu" olarak değiştirilmesi için kanun teklifi hazırladı. Kanuni'nin askeri başarılarıyla övünen Öz, "Tarihimizden ilham almak ve gelecek kuşaklara da en doğru biçimde aktarmak öncelikli vazifelerimizdendir" diye konuştu.

  AKP'li Öz, teklifine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Kanuni Sultan Süleyman'ın, "kanunlara dayalı yönetim ve adalet anlayışı", "kanun yapıcılığı ve yayınladığı kanunnamelerden" dolayı "Kanuni" unvanıyla anıldığını kaydetti.

  "TİCARİ AMAÇLARLA İSTİSMAR EDİLİYOR"

  "Tarihimizden ilham almak ve gelecek kuşaklara da en doğru biçimde aktarmak öncelikli vazifelerimizdendir" diyen Öz, "Bugünlerde yüce milletimizin tarihimize ve ecdadımıza olan ilgisi bazı ticari amaçlı yapım ve yayınlarla istismar edilmektedir. Ülkemizde olduğu kadar dünya çapında ismi kanunla müsemma olmuş Kanuni Sultan Süleyman'ın TBMM Yerleşkesi içerisinde özel bir köşe, anıt veya kitabe ile temsil edilmesi, TBMM Eski Cumhuriyet Senatosu Toplantı Salonu (İktidar Partisi Grup Toplantı Salonu) isminin Kanuni Sultan Süleyman Toplantı Salonu olarak değiştirilmesi hakkında kanun teklifi vermiş bulunmaktayım" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir