Dolar
7.243
2.8163%
Euro
8.6118
2.8065%
Altın
2059.27
1.0312%
Borsa
1034.4
-5.2573%
G. Altın
478.9
3.706%
Bitcoin
85590.38
4.453%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C
  Akdağ ve Müezzinoğlu el ele poz verdi

  Akdağ ve Müezzinoğlu el ele poz verdi

  Yeni Bakan Müezzinoğlu ve eski Bakan Akdağ, el ele fotoğraf verdi..
  • 25.01.2013 - 09:51
  Akdağ ve Müezzinoğlu el ele poz verdi

  Akdağ ve Müezzinoğlu el ele poz verdi #1

  Kabine değişikliğinin ardından Sağlık Bakanı olan AK Parti Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, Budapeşte'den gelen Sağlık eski Bakanı Recep Akdağ'ı Atatürk Havalimanı'nda karşıladı.

  Türk Hava Yolları'na ait bir uçakla Budapeşte'den İstanbul'a gelen Sağlık eski Bakanı Recep Akdağ ve Sağlık yeni Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda kendilerini bekleyen gazetecilerin karşısına el ele geldiler.

  Akdağ ve Müezzinoğlu el ele poz verdi

  SAĞLIK YENİ BAKANI SORULARI YANITLADI

  Gazetecilerin sorularını yanıtlayan yeni Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise şunları söyledi: "Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun diliyorum. Bu bir nöbet değişimidir. Sayın Başbakanımız, Cumhurbaşkanımız uygun görmüştür. Bize de bir sorumluluk düştü. İnşallah hakkını ve hesabını verebileceğim bir dönem olur." Gazetecilerin "Sizin için sürpriz oldu mu?" sorusuna ise Müzzinoğlu, "Benim için sürpriz oldu. Edirne'de teşkilat programlarına katılmıştım. Oradaki toplantıda haberim oldu. Görev ne düşüyorsa onu yapmaya çalışıyorum. Bu anlamda üzerimize düşenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Ülkemize, milletimize ve sağlık camiasına hayırlı olsun" dedi.

  "HİZMETE DEVAM EDECEĞİZ"

  Kendisini karşılamaya gelen yeni Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu "Ne zahmet ettin" diyen Akdağ gazetecilere yaptığı açıklamada, "Yarın sayın bakanımla devir teslim yapacağız. Orada inşallah açıklamalar yaparız. Bugün bir incelik göstererek Edirne'den buraya kadar geldi. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Ama şükürler olsun Allah bize 10 sene boyunca sağlık bakanlığı noktasında hizmet etme fırsatı verdi. İnşallah partimizle beraber, Başbakanımızla birlikte hizmete devam edeceğiz" dedi.

  MÜEZZİNOĞLU 3 YIL VATANSIZ KALDI

  Eskiden Yunan vatandaşı olan Batı Trakyalı Türk Mehmet Müezzinoğlu, Meriç nehrini yüzerek Türkiye'ye iltica etti. Yunan vatandaşlığından çıkarıldı, 3 yıl vatansız kaldı ve 30 yıl sonra da Sağlık Bakanı oldu.

  ERDOĞAN'IN OKULDAN ARKADAŞI

  Gümülcine doğumlu olan Müezzinoğlu, ilk ve ortaokulu doğduğu yerde bitirdi. 1971'de İstanbul'a gelip lise tahsilini yaptı. Başbakan Erdoğan ile okuduğu İmam Hatip Lisesinde arkadaş oldu..

  İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini 1982'de bitirdi ve Batı Trakya'ya döndü. Ancak Yunanistan'ın asimilasyon politikaları nedeniyle mesleğimi yapamadı.

  25 DAKİKALIK KAÇIŞ

  13 Ağustos 1983 günü Meriç nehrinden Türkiye'ye geçen Müezzinoğlu, 25 dakika süren ve hayatını değiştiren bu süreci şöyle anlatmıştı: ''Bir tarafta Yunan askeri, diğer tarafta da Türk askerinin karşıma çıkacağı korkusuyla yürüdüm. Patika bir yoldan yürüdüm ve Meriç nehrini geçtim. Yerde kurumuş yapraklar vardı ve onlara her basışımda çıkardığı çıtırdı sesi, arkamdan biri geliyormuş korkusu yaratıyordu. Ömrümün en buruk ve en onurlu 25 dakikasıydı. Anavatana gitmek için riskleri göze almıştım. Umutlarım ve hayallerim vardı. Doğduğun, büyüdüğün ülkeden ceketini alıp da başka bir ülkeye gitmek çok zordu, Ama Anavatan Türkiye'ydi"

  Görüş Bildir