Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
379.302
3.68%
22ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 22 C

  Akdoğan'dan Sarıgül'e: İnsanları öpmekle olmuyor

  Başbakan Erdoğan'ın Siyasi Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, Mustafa Sarıgül'ün olası adaylığı için konuştu.
  • 22.11.2013 - 13:55
  Akdoğan'dan Sarıgül'e: İnsanları öpmekle olmuyor

  Akdoğan dan Sarıgül e: İnsanları öpmekle olmuyor #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Siyasi Başdanışmanı AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, NTV yayınında yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

  Yalçın Akdoğan'ın CHP ve Sarıgül hakkındaki görüşleri:

  'CHP en büyük yüklenmeyi geçen seçimlerde yaptı İstanbul'a. En iddialı olduğu seçimdi ancak açık ara farkla AK Parti kazandı. Yani bütün faktörler, ittifaklar, konsorsiyumlar bir araya gelmişti, elinden gelen her şeyi yapmıştı CHP ve o oyu alabildi. Burada aday bunun üzerine ne koyabilir.

  'SARIGÜL, SÜPERMAN OLMAYACAĞINA GÖRE'

  Süperman olmayacağına göre ve ikiye katlayamayacağına göre çok ciddi bir fark olacağı kanaatinde değilim ben. Sarıgül'ün, CHP'ye Kılıçdaroğlu'ndan daha fazla bir getirisi olacağını düşünmüyorum ben CHP'ye. Arada şu anda ciddi makas açıklığı var.

   

  'İSTANBULLULAR NELER YAPILDIĞINI BİLİYOR'

  CHP'den ziyade AK Parti'nin ne oy alacağı önem taşıyor bizim için. Onlardaki oy artışları tek başına bir anlam ifade etmez. Kaygıya kapılacak bir durum olduğunu düşünmüyorum. İstanbullular, İBB'nin ve hükümetin neler yaptığını biliyor.

   

  'İNSANLARI ÖPMEKLE OLMUYOR, PROJE LAZIM'

  Burada Sarıgül, eğer adaysa, ortaya kendi projelerini koyacaktır. Vatandaş da bakacaktır, Sarıgül ne yapabilir diye. Bu sadece insanları öpmekle olmuyor. Ciddi bir vizyon proje ortaya koymak gerekiyor.'

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir