Petrol
86.99
2.50%
Euro
17.8812
1.08%
Dolar
18.5178
0.38%
Altın
984.87
1.96%
Borsa
3198
-2.07%
Bitcoin
363.185
-2.71%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Akşener Esenyurt olayının takipçisi olacak

  TBMM Başkanvekili Meral Akşener, Esenyurt'ta bir alışveriş merkezi inşaatı şantiyesindeki yangınla ilgili konuştu.
  • 15.03.2012 - 17:36
  Akşener Esenyurt olayının takipçisi olacak

  Akşener Esenyurt olayının takipçisi olacak #1

  Yangının meydana geldiği incelemelerde bulunan Akşener, şantiye önünde MHP İl Başkanı Aburrahman Başkan ve MHP İlçe Başkanı Halit Özer'den bilgi aldı.

  TÜRKİYE'NİN YÜZ KARASI

  Meral Akşener, burada yaptığı açıklamada, son derece üzgün olduğunu dile getirerek, ''Burası 21. yüzyılda Türkiye'nin yüz karasıdır'' dedi.

  İnsanların içinin yanacağı manzarayla karşı karşıya bulunulduğunu ifade eden Akşener, ''Meclis'te bekleyen bir iş yasası var. O iş güvenliği yasasının daha iyi bir hale gelmesi için bir yasa var. Umarım insanların kaybı, geride kalan ve bu şartlarda çalışan işçi kardeşlerimize yönelik hayra vesile olur. Ama diğer taraftan baktığımızda yasalar doğru uygulandığı, denetlemeler yapıldığı takdirde bu ölümlerin önüne geçilebilirdi'' diye konuştu.

  "OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM"

  Şantiye alanında ciddi bir denetim eksikliğinin bulunduğunu belirten Akşener, şunları kaydetti: ''Çok üzüldüm. Konuyu gündemde tutmak çok önemli. Emekçiler açısından bu konu gündemde tutulmalı ki hem önlemler yükseltilsin hem de denetimler hızlandırılsın. Ölenlere Allah'tan rahmet, ailelerine baş sağlığı diliyorum. İnsan kaybının yerine hiçbir şey koyamazsın ama en azından bu ailelerin ekonomik anlamda hayatlarının düzene girmesi için verilen sözlerin takipçisi olacağım. Bizim insanımızın mütevekkil tarafı vardır ama ben çok üzüldüm. Sözün bittiği yer burası. İnsan ne diyeceğini bilemiyor. Bundan sonra konuyu gündemde tutmak, eksikliklerin giderilmesini ve uygulamaların düzenlenmesini sağlamak, böylece ciddi denetimler yapılmasını, sorumluların da açığa çıkarılıp gereğinin yapılmasını sağlamak üzere Meclis'e döndüğümde bütün siyasi partilerin grupları ile görüşeceğim. Ailelere verilen sözlerin yerine getirilmesinin takipçisi olacağım.''


  Görüş Bildir