Euro
15.2232
-0.51%
Dolar
13.5179
0.08%
Altın
800.7160
0.03%
Borsa
1942
1.69%
Bitcoin
500.957
7.90%
0ºC
İstanbul
Çok bulutlu 0 C
  Anadolu Partisi Twitter'da ilgi görmedi

  Anadolu Partisi Twitter'da ilgi görmedi

  CHP gibi laik-ulusalcı kimliğin en çok ses getirdiği sosyal medyada Emine Ülker Tarhan'ın yeni partisi hiç mi hiç ilgi görmedi..
  • 15.11.2014 - 12:34

  CHP'de Kılıçdaroğlu yönetiminin politikalarını beğenmeyerek daha ulusalcı - laik çizgide olacağı beklenen Anadolu Partisi'ni kuran Emine Ülker Tarhan Twitter'da yeterli ilgiyi görmedi.

  Anadolu Partisi Twitter da ilgi görmedi #1

  TWİTTER ANKETLERİNİN TEK LİDERİ CHP

  Daha önce her seçim öncesi sosyal medya üzerinden de anketler yapılırdı. Twitter ve Facebook gibi paylaşım sitelerinde yapılan anketlerin tamamında CHP ezici bir şekilde üstünlük sağlar, yüzde 70'lere varan oy oranlarıyla "tek başına iktidar" seçilirdi. Seçim sonunda ise Twitter anketleri fiyaskoyla sonuçlanır ve CHP yine kaybeden taraf olurdu.

  Çünkü CHP seçmeni, Twitter gibi 140 karakterli anlık paylaşımların yapıldığı sitelerde diğer partilerin seçmenlerine nazaran çok daha organize. Gezi ve benzeri eylemlerde her zaman burada organize olan CHP ve CHP'ye yakın görüşteki gençler sosyal yaşamlarında da bir an olsun Twitter kullanmayı bırakmıyor. Bu yüzden de CHP, Twitter anketlerinde her zaman birinci olarak gözüküyor.

  Anadolu Partisi Twitter da ilgi görmedi #2

  ANADOLU PARTİSİ'NE İLGİ YOK

  Ancak bu kez öyle olmadı. Yani Twitter'daki ulusalcı-laik seçmen, Emine Ülker Tarhan'ın partisine ilgi göstermedi. Emine Ülker Tarhan'ın, Anadolu Partisi'ni kurduğunu duyurduğu Tweet'i yalnızca 883 Retweet, 891 de FAV aldı. Bu da gösteriyor ki en azından Twitter kullanıcısı olan laik-ulusalcı seçmen, CHP'yi bırakıp Emine Ülker Tarhan'ın partisini desteklemeyecek.

  Emine Ülker Tarhan yeni parti kurdu İZLE


  Görüş Bildir