Euro
9.3516
-0.39%
Dolar
7.8137
-0.74%
Altın
449.33
-1.9%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
142.337
4.93%
14ºC
İstanbul
Puslu güneşli 14 C
  Arınç: Hiçbir zaman dağa çıkmayı düşünmedim

  Arınç: Hiçbir zaman dağa çıkmayı düşünmedim

  Bülent Arınç'tan Başbakan Erdoğan'a yanıt: Hiçbir zaman dağa çıkmayı düşünmedim.
  • 22.12.2012 - 13:30

  Arınç: Hiçbir zaman dağa çıkmayı düşünmedim #1

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Çanakkale Polisevi'nde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

  "BEN DE DAĞA ÇIKMADIM VE ÇIKMAM"

  Bir basın mensubunun ''Birkaç gün önce bir konuşmanız oldu. Gündem oluşturdu. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?'' sorusu üzerine Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bir televizyon kanalındaki konuşmasını takip ettiğini belirterek, şunları söyledi: ''Sayın Başbakan benim konuşmama atfen sadece, 'bizim yolumuz bu değil ben olsam dağa çıkmam. Hayır biz kendimize ait yol seçtik' sözlerini ifade ediyor. Çok doğru, ben de dağa çıkmam ve çıkmadım. Ben de siyasi hayatım boyunca çok şükür fiziki işkence görmedim. Ama manevi işkenceleri, psikolojik baskıları üzerimde çok yaşadım. Geçmişime bakıyorum. Gençlik kolları olduğum parti, Anayasa Mahkemesi tarafından kapatıldı, dağa çıkmayı düşünmedim. İl başkanı olduğum parti darbeyle kapatıldı dağa çıkmayı düşünmedim. İktidar ortağı olan partim Anayasa Mahkemesi tarafından kapatıldı dağa çıkmayı düşünmedim. Fazilet Partisi kapatıldı, dağa çıkmayı düşünmedim. Eşimin kızımın başörtüsünden dolayı horlandım, aşağılandım, küçültülmeye çalışıldım hiçbir zaman dağa çıkmayı düşünmedim. Bizim de yolumuz böyleydi.''

  "HER ZAMAN SABIRLA HAREKET ETTİK"

  Demokrasiye, özgürlüklere olan inançlarını her zaman muhafaza ettiklerini vurgulayan Arınç, ''Her zaman sabırla hareket ettik. Müspet hareket etmeye çalıştık. Dağa çıkmak bizim de aklımıza gelmedi. Hatta mecazi anlamıyla ifade ediyorum, olumsuz menfi hareketin içinde de olmadık'' diye konuştu.

  ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

  Meclis'te etkinliği olmayan uzantılarla görüşmeyeceklerini kaydeden Erdoğan, "Teröristleri kucaklayanlarla görüşmeyiz. Yani bizim yolumuz 'bana da işkence yapılsaydı dağa çıkarımdım' değil. Dağa çıkışı engelleyebilirsek ne mutlu bize" ifadelerini kullanmıştı.

  Arınç: Hiçbir zaman dağa çıkmayı düşünmedim #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir