Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
380.920
0.50%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  Arınç: Şapkasını alıp kaçanların devri bitti

  Arınç, "Eskiden birileri hafiften güçlü bir öksürürse birileri şapkasını alıp kaçardı" dedi.
  • 15.04.2012 - 08:51
  Arınç: Şapkasını alıp kaçanların devri bitti

  Arınç: Şapkasını alıp kaçanların devri bitti #1

  Arınç, 28 Şubat soruşturmasını da değerlendirdiği konuşmasında eski Cumhurbaşkanı Demirel'e göndermede bulundu: "Eskiden birileri kaşlarını çattığı zaman, hafif böyle güçlü bir öksürmeyle 'ben buradayım' deyince, şapkasını alıp kaçanların devri bitti."

  BU DÖNEMİN SONUNDA EMEKLİ OLURUM

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Eskiden birileri kaşlarını çattığı zaman, hafif böyle güçlü bir öksürmeyle 'ben buradayım' deyince, şapkasını alıp kaçanların devri bitti. Bak 10 seneden beri topla tüfekle yıkılmayan bir AK Parti var'' dedi.

  Arınç, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanlığı tarafından Osmangazi Belediyesi'ne ait düğün salonunda düzenlenen ''Bin Kişilik Üye Katılım Töreni''nde yaptığı konuşmada, yıllardır siyasetin içinde olduğunu, herhalde bu dönemin sonunda emekli olacağını söyledi.

  Bursa'nın en çok oy potansiyeline sahip ilçesi olan Osmangazi'nin partilerine olan desteğini her seçimde gördüklerini belirten Arınç, partilerinin bir aile olduğunu, aralarındaki yarışı birbirlerine çelme takmadan yaptıklarını, ancak başka partilerde bunun böyle olmadığını ifade etti.

  Arınç, AK Parti'nin seçimlerdeki başarısını hatırlatarak, ''Türkiye'nin son seçiminde AK Parti'nin yüzde 50 oy almasının tek sebebi, biz kardeşiz, dostuz, Türkiye'yi, milletimizi, bayrağımızı, vatanımızı seviyoruz, bu cennet vatanda bin yıldan beri kardeşçe yaşayan bu büyük milletin medeniyetini, kültürünü, her şeyini seviyoruz ve tarihte olduğu gibi büyük ve güçlü bir Türkiye devletini yeniden kurmanın heyecanı içinde koşuyoruz ve muvaffak oluyoruz'' diye konuştu.

  Ekonomiden dış politikaya hemen her alanda Türkiye'nin, 10-15 sene önceki döneme göre çok büyük değişim gösterdiğini vurgulayan Arınç, Türkiye'nin bugün büyüme hızında Çin ile rekabet eden dünyada 2 devletten birisi olduğuna dikkati çekti.

  ŞAPKASINI ALIP KAÇANLARIN DÖNEMİ BİTTİ

  Arınç, bu işin sırrının AK Parti'nin mayasında olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

  ''Millete tepeden bakan, onun inancına hakaret eden, 'benim istediğim gibi konuşacaksın, yazacaksın' diyen, bölgeler arasında farklılık, insanlar arasında ayrımcılık yapan zihniyet geçmişte kaldı. 'Bu hükümetler iş yapmaz, işin en iyisini ben yaparım' diyen arada sırada silahına davranıp, topunu tankını meclis kapısına dayayıp 'darbe yaptım' diyenler geçmişte kaldı. Bugün AK Parti var, bugün millet iradesi var ve inşallah bu irade her gün güçleniyor, bundan sonra egemenlik milletindir, millet bu egemenlik hakkını hiç kimsenin müdahalesine, darbesine, karışmasına izin vermeden kullanacaktır.''

  AK Parti'yi yıllardır milletin sevgilisi haline getiren, kendilerini ayakta tutan şeyin, millete dayanıp, cesaretle inançla yola devam etmek olduğunu vurgulayan Arınç, ''Eskiden birileri kaşlarını çattığı zaman, hafif böyle güçlü bir öksürmeyle 'ben buradayım' deyince, şapkasını alıp kaçanların devri bitti. Bak 10 seneden beri topla tüfekle yıkılmayan bir AK Parti var. Çok şükür'' dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir