Euro
10.1632
0.45%
Dolar
8.6605
0.39%
Altın
493.63
0.28%
Borsa
1.388
0.2%
Bitcoin
366.497
-2.41%
21ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 21 C

  Arınç: Şer odakları suratlarına tokadı bulacaklar

  Arınç: "Şer odaklarının ortaya koyduğu ihanet artık olmayacak, bunları yapmaya niyetlenenler suratlarına tokadı bulacak"
  • 26.04.2012 - 22:27
  Arınç: Şer odakları suratlarına tokadı bulacaklar

  Arınç: Şer odakları suratlarına tokadı bulacaklar #1

  Çorum'da ''Yerel ve Bölgesel Medya Buluşması''na katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, birtakım ziyaret ve açılışlarda bulundu.

  Arınç, Çorum Belediyesi'nce eski cezaevinin yerine yaptırılan İskilipli Atıf Hoca Parkı'nın açılışını yaptı.

  Burada halka hitap eden Arınç, eski cezaevinin yerine çiçekler ve ağaçlar içinde park yapılmasının anlamlı olduğunu söyledi.

  ŞER ODAKLARI SURATLARINA TOKADI BULACAK

  İnsanların suç işleme oranlarında azalma olmasını ve cezaevi sayılarının azalmasını dilediklerini vurgulayan Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:

  ''Türkiye yıllar sonra bugün demokratik anlamda, özgürlükler noktasında çok iyi bir yere geldi. Geçen 50-60 yılda darbeler, muhtıralar, müdahaleler gördük. Hepsinde ülke geriye gitti, insanlar cezaevine girdi, bazıları idam edildi. Türkiye sizin de yüzde 68 oyunuzla referandumla anayasayı değiştirdi. Darbecileri koruyan hükümler kaldırıldı. En büyük pay Çorum'undur. Çünkü Çorum ortalamanın üzerinde oy vererek Türkiye'yi darbelerden temizleyen en güçlü illerimizden oldu. Tarihin sayfalarını açtık. 12 Eylül'ü yapan yaşları 90'a gelmiş iki kişi 4 Nisan'dan itibaren ağır cezada yargılanıyor. 28 Şubat ile ilgili soruşturma süreci var. Bir yandan Dersim perdesi aralanıyor. Bir yandan İstiklal Mahkemelerinin karanlık sayfaları da gün yüzüne çıkıyor. Geçmişte kendilerine zulmedilen, siyasi suikastlarla, hatta idamlarla önü kesilen memleket insanları bugün gerçekle yüzleşiyor. Çünkü şer odaklarının ortaya koyduğu ihanet artık olmayacak, bunları yapmaya niyetlenenler suratlarına tokadı bulacak.''

  Türkiye'de artık milletin dediğinin olacağını belirten Arınç, ''Milletimiz bir ve bütün olacak. Fitne ve fesat aramıza giremeyecek. Kürt'üyle, Türk'üyle, Alevi'siyle, Sünni'siyle aynı medeniyetin çocuğu, Çanakkale'de birbirinin kucağında şehit olan bu milletin çocukları birilerinin fitnesiyle birbirlerine sırtını dönmeyecek, eline taş almayacak, kucaklaşacak. Allah'ın izniyle bugün her türlü karanlığın gittiği, aydınlığın geldiği gündür'' diye konuştu.

  İSKİLİPLİ ATIF HOCA

  Tarihte zulme uğrayanlardan birinin de İskilipli Atıf Hoca olduğunu ifade eden Arınç, şunları kaydetti:
  ''İstiklal Mahkemeleri'nin tutanaklarından biliyoruz ki ona haksızlık yapılmıştır. Yazdığı kitaptan seneler sonra yargılanmıştır. Savcının beraat kararı vermesine rağmen mahkeme idam kararı almıştır. Savunmasını yazacağı gece rüyasında Efendimiz'i görmüş. 'Benim yanıma gelmekten tereddüt mü ediyorsun' demesi üzerine savunma yazmamış ve idam edilmiştir. Peygamberine kavuşmak istemiş, arkadaşları ona serbest kalacağını söylediğinde 'Peygamberim beni yanına çağırıyor' demiştir. İskilipli Atıf Hoca büyük alimdir, eserleri vardır, alim zattır. O, istiklal mücadelesinin en önde mücadelesini yapmış çok değerli şahsiyettir. Bugün bunu da tarih önünde tartışmaya başladık. Bugün onun bütün iyilik ve güzelliklerini hepimiz görmeye başladık. İşte İskilip adını bir hastaneye vererek, adına bir türbe yaparak bir kadirşinaslık yaptık. İskilipli Atıf Hoca sadece Çorum'un değil, bütün Türk milletinin mümtaz bir şahsiyetidir, alimdir. Milli Mücadele'nin önde gidenlerindendir. Buna adımız gibi inanıyoruz. Kim ne derse desin hatta Çorum'dan çıkmış bir milletvekilinin ona Meclis kürsüsünden hakaretler etmesine rağmen alenen duyuruyoruz ki İskilipli Atıf Hoca merhum bu milletin şerefli, namuslu, ilim haysiyetine sahip, mücahit bir insandır. Bu nedenle buradan yetişmiş bir insanın adının buraya verilmesi bir kadirşinaslıktır. İskilipli Atıf Hoca Parkı hayırlı uğurlu olsun.''

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir