Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
486.326
-7.31%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C
  Arınç: Söylemiş olduğum sözün arkasındayım

  Arınç: Söylemiş olduğum sözün arkasındayım

  Recep Güven'e hak verdiğini söyleyen Arınç, Bursa'da yaptığı konuşmada bu ifadesini tekrarladı..
  • 14.10.2012 - 16:19

  Arınç: Söylemiş olduğum sözün arkasındayım #1

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa'daki AK Parti il danışma toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

  Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven'in "Dağda ölen teröriste ağlayamıyorsanız insan değilsiniz" sözlerine hak veren Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Recep Güven'i eleştirmesiyle zor durumda kalmıştı.

  "BU BENİM KİŞİSEL FİKRİM"

  Arınç bugün Bursa'da yapmış olduğu açıklamada "Bu benim kişisel fikrimdi. Ben söylemiş olduğum her sözün de arkasındayım" şeklinde bir ifade kullandı.

  "BAŞBAKAN ÖNCE BENİ ARADI"

  Bu sözlerin ardından Erdoğan'ın eleştirisine de değinen Arınç, "Başbakan'ın bu sözleri eleştirmesi son derece normaldi. Sayın Başbakanımız parti grubu toplantısı öncesi beni aradı ve 'bu cümle sorunludur' dedi" şeklinde konuştu.

  Arınç'tan yeni Recep Güven açıklaması

  Arınç: Söylemiş olduğum sözün arkasındayım #2

  "MİLLETVEKİLİ ALEYHTE DAVRANIŞ GÖSTEREMEZ"

  Arınç, yerel seçimlerin öne alınmasına yönelik TBMM'de yapılan oylamaya ilişkin, ''İtiraf etmeliyiz MHP içinden de AK Parti içinden de veya tamamı MHP'den veya tamamı AK Parti'den Allah için doğru konuşmalıyız, kimsenin kalbini yarıp bakamadık, kimsenin arkasına hafiye de takmak niyetinde değiliz, eksik oy verenler çıktı gibi. Yani şu veya bu sebeple seçimlerin öne alınmasını zihninde kabul edemeyen herhalde birkaç milletvekilimiz olmuş gibi buna MHP de dahil. Bir partinin genel başkanının MHP de olsa AK Parti de olsa prestiji var, gücü var. 'Ben buna imza koydum, bu teklif benimdir' dedikten sonra hiçbir milletvekili hiçbir düşünceyle bunun aleyhinde bir davranış gösteremez. Gösterirse yanlış olur, o kadar büyük bir yanlış olur ki, sonunda siyasi hayata veda etmek zorunda bile kalabilir'' dedi.


  Görüş Bildir