Dolar
7.3571
0.2206%
Euro
8.7139
0.4125%
Altın
1944.58
-0.4693%
Borsa
1083.83
-1.4932%
G. Altın
460.112
-0.1956%
Bitcoin
86968.09
2.1556%
25ºC
İstanbul
Güneşli 25 C

  Arınç'tan askeri casusluk iddianamesine ilk yorum

  Arınç, askeri casusluk davası iddianamesinde adının geçmesiyle ilgili açıklama yaptı.
  • 23.01.2013 - 13:30
  Arınç'tan askeri casusluk iddianamesine ilk yorum

  Arınç tan askeri casusluk iddianamesine ilk yorum #1

  İzmir'de askeri casusluk çetesine yönelik hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianamede yer alan bir ifadeye göre, Bülent Arınç'ın attığı her adım izlenmiş. Bu konuyla ilgili açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Askeri casusluk davası iddianamesinde yazılan hususları ciddi bulursam avukatlarım aracılığı ile müdahil olmak isterim" dedi.

  TAMAMINI GÖRMEM LAZIM

  TOBB'da düzenlenen törene katıldıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bir gazetecinin "Askeri casusluk soruşturması tamamlandı, iddianameye dönüştü ve iddianame kabul edildi, sizin hakkınızda da bilgi toplanıldığı yönünde iddialar var" şeklindeki hatırlatması üzerine şunları kaydetti: "Ben iddianameyi görmedim, ama basına yansıdığı kadarıyla bu iddianamenin içinde bana ait, Sayın Babacan'a ait bazı konular var. İddianemenin tamamını görmem lazım çünkü bu iddianamede yazılı olan hususları ciddi bulursam benim de açılan bu askeri casusluk davasına müdahil olmam gerekir. Benimle ilgili bu güne kadar pek çok konuda şayalar ortaya çıktı. Bir tanesi Aralık 2009'da evimin çevresinde yakalanan bazı şahıslarla ilgili.

  FARKLI DÖNEMLERDE HEDEF HALİNE GETİRİLMİŞİM

  Bunların eylemiyle ilgili soruşturmanın devam ettiğini biliyorum, ama henüz bir sonuca ulaşılmamış. İkincisi yine MİT'in darbelerle ilgili mecliste kurulan komisyona gönderdiği bilgilerin içinde bana ve bazı şahıslara karşı suikast tertiplenmek istendiği iddiasıdır. Bir üçüncüsü ise, gazetelerde yer alan, benim internet sitelerinden okuduğum kadarıyla askeri casusluk davası içinde bana ve aileme ait bazı bilgilerin belli amaçlarla toplandığı yazılı. Bununla ilgili baş harfleri olan bazı kişiler var. Demek ki ben farklı dönemlerde bir hedef haline getirilmiş bir insanım, öyle görünüyor, öyle anlaşılıyor."

  İddiaları ciddi bulması halinde avukatları aracılığıyla müdahil olabileceğini belirten Arınç, "Umarım dava en kısa zamanda görülür ve suçlanan kişilerle ilgili bir yargı kararına hepimiz kavuşuruz" diye konuştu.

  İddianamede 'örgütün arşivi' niteliğindeki Pandora veri tabanı içerisinde İ.A. adlı kişi hakkında 'Sayesinde Bülent Arınç'ın adımından haberimiz oluyor', A.K. hakkında ise 'A.K. kaymakam, Bülent Arınç'ın ailesiyle ilgili değerli bilgiler getirdi' şeklinde bilgiler bulunuyor.

  Görüş Bildir