Euro
9.6534
-0.2%
Dolar
8.0559
-0.02%
Altın
460.1
-0.06%
Borsa
1.408
0%
Bitcoin
472.624
1.10%
10ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 10 C

  Aziz Kocaoğlu: Ankette durumum şahane

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Başbakan Erdoğan'ın açıkladığı İzmir anketini değerlendirdi.
  • 19.04.2013 - 14:08
  Aziz Kocaoğlu: Ankette durumum şahane

  Aziz Kocaoğlu: Ankette durumum şahane #1

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kocaoğlu, bir soru üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün Ege Bölgesi milletvekilleriyle yaptığı toplantıda açıkladığı ankete ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

  "BENİM DURUMUM ÇOK İYİ"

  Kocaoğlu, "Ben o işlerden anlamam. Benim yaptırdığım bir anket yok. Ama AK Parti'nin yaptırdığı ve Başbakan'ın açıkladığı ankette benim durumum çok iyi, şahane çıkmış. Daha önce yapılan anketlerde, iki tane sanıyorum, yüzde 14 civarında geziyorduk şimdi yüzde 40 küsur çıkması büyük başarı benim için, teşekkür ediyorum" diye konuştu.

  Kocaoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın İZBAN ve İzmir Metrosu konusunda eksik bilgilendirildiğini dile getirdi.

  "SİYASETLE BİR İŞİMİZ YOK"

  Aziz Kocaoğlu şunları kaydetti: "Biz 'İzmir çeker isterken, vermediler' dedik. İstanbul'da çeker olup olmayacağını da bilmem. Ben Sayın Bakanımızla gidip bu konuları toplu bir şekilde konuşacağım. Bizim siyasi yatırım yapmak, siyasete başlamak veya siyasi atmosfere girmek gibi niyetimiz yok. Biz söylemlerimizde 'Ne kadar bunu geciktirirsek kent için o kadar yararlıdır' dedik. Siyasetle bir işimiz yok. Ama en kısa sürede de Binali beyle buluşup bu konularda neler söylediğimizi neyi amaçladığımızı söyleyeceğiz.

  "BİNALİ BEYLE 9 SENEDİR ÇALIŞIYORUZ"

  Zaten bizim çeker isteme gibi şeyimiz de yok. 'Verelim çekerleri rahatlatalım' dendi, zaten 10 tane verildi de. '10 tane daha vereceğiz' dendi. Eleştirimiz yok. Bu da gelirse yolcu potansiyeli var, çığ gibi büyüyor. Böyle bir şey olursa 'Yolcuyu daha da artırırız' dedik. Ama sanıyorum haberler amacından saptırılarak Sayın Bakanımıza götürülüyor. Binali beyle 9 senedir çalışıyoruz ve bizim ne adam olduğumuzu, nasıl baktığımızı kesinlikle çok iyi bilmesi gerekiyor."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir