Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
565.706
1.11%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C
  Aziz Kocaoğlu İzmir için adaylığını açıkladı

  Aziz Kocaoğlu İzmir için adaylığını açıkladı

  Daha önce aday olmayacağını defalarca açıklayan Kocaoğlu, U dönüşü yaptı.
  • Haber Merkezi
  • 16.01.2019 - 13:30

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı öncesine Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.  Kocaoğlu ve Kılıçdaroğlu, İzmir’in durumunu masaya yatırdı.

  KILIÇDAROĞLU HENÜZ KARAR VERİLMEDİĞİNİ SÖYLEDİ

  Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun, Kocaoğlu’na henüz karar verilmediğini söylediği öğrenildi. Büyükşehir adaylığı konusunda net bir ismin ortaya çıkmadığını belirten Kılıçdaroğlu’nun Kocaoğlu’na, “Çalışmalarımız devam ediyor. Süreçte sona yaklaştık. Fakat durumu netleştirmedik.” dediği aktarıldı.

  Aziz Kocaoğlu İzmir için adaylığını açıkladı #1

  KILIÇDAROĞLU'NA "BEN DE VARIM" DEDİ

  Bunun üzerine Kocaoğlu’nun da “Bu karışık ortamda ben de varım. Adaylığımı açıklıyorum." cevabını verdiği belirtildi. Kılıçdaroğlu’nun bu durum üzerine ise, “Bu kararınız, bizim ve partimiz için yeni bir gelişmedir. Bunu arkadaşlarımla değerlendireceğim.” dediği aktarıldı.

  AZİZ KOCAOĞLU'NUN AÇIKLAMASI

  Bu görüşmenin ardından bir açıklama yapan Kocaoğlu, "İzmir'de ortaya çıkan tablo adaylığım ile ilgili tarihi sorumluluk yükledi." ifadelerini kullandı.

  U DÖNÜŞÜ YAPTI

  Aziz Kocaoğlu, 24 Haziran seçimleri sonrası Kılıçdaroğlu'nu istifaya davet edip Kurultay isteyen Muharrem İnce'ye, destek çıkmıştı. Kılıçdaroğlu ile arası açılan Aziz Kocaoğlu, aday olmayacağını açıklamıştı. Ancak bugün yaptığı açıklamayla U dönüşü yaptı.

  Aziz Kocaoğlu İzmir için adaylığını açıkladı #2

  Aziz Kocaoğlu İzmir için adaylığını açıkladı #3

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir