Dolar
7.6582
0.4301%
Euro
8.9072
0.0449%
Altın
1861.75
-0.3271%
Borsa
1124.17
0.4117%
G. Altın
458.493
0.117%
Bitcoin
82269.16
1.0116%
22ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 22 C

  Bağış: Kucaklaşan teröristlerin bir kısmı öldürüldü

  AB Bakanı ve Müzakereci Egemen Bağış, BDP'li vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına dair açıklamalarda bulundu..
  • 23.09.2012 - 13:32
  Bağış: Kucaklaşan teröristlerin bir kısmı öldürüldü

  Bağış: Kucaklaşan teröristlerin bir kısmı öldürüldü #1

  AB Bakanı Egemen Bağış, BDP'li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasıyla ilgili 1994'te DEP milletvekillerinin yaka paça Meclis'ten atılmasına atıfta bulunarak "Teröristlerle kucaklaşmayı kamu vicdanı kabul edemez. Sorumluların dokunulmazlıkları kaldırılarak yargılanmalı. Bu süreçte vekillikleri devam eder, yargı son sözü söyler. Geçmişteki olumsuz görüntülerin yaşanmasına izin vermemeliyiz" dedi.

  YARGI SON SÖZÜ SÖYLER

  AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, BDP'li miletvekillerinin PKK'lılarla buluşması sonrası dokunulmazlıklarının kaldırılmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bağış, "Teröristlerle kucaklaşmayı kamu vicdanı kabul edemez. Sorumluların dokunulmazlıklarının kaldırılarak yargılanmaları sağlanmalı. Vekillikleri devam eder, yargı son sözü söyler. Geçmişteki olumsuz görüntülerin yaşanmasına izin vermemeliyiz" dedi. Akşam gazetesine konuşan Egemen Bağış şunları söyledi:

  "Dokunulmazlıklar konusunda Türkiye'ye yakışmayan görüntüler vermemeye özen göstermeliyiz ama kamu vicdanını da rahatlatmalıyız. Halkın oyuyla seçilip devletin imkanlarıyla görev yapan vekillerin, devlete her gün kurşun sıkan teröristlerle kucaklaşmasını kamu vicdanı kabul edemez. Ancak sadece sorumlu olanların dokunulmazlıklarının kaldırılarak yargılanmalarının sağlanmasıyla konu çözülmeli. Bu süreçte vekillikleri devam eder, yargı son sözü söyler. Geçmişteki olumsuz görüntülerin yaşanmasına izin vermemeliyiz."

  KUCAKLAŞAN TERÖRİSTLERİN BİR KISMI ÖLDÜRÜLDÜ

  Kucaklaşan o teröristlerin bir kısmı öldürüldü, öldürülmeyenlerin de günleri sayılıdır. Maalesef birilerinin rant kapıları açık kalsın diye bu gençler hayatlarını kaybediyor. Diğer taraftan kucaklayanlar lüks hayatlarını sürdürüyor. Gençlerin artık ders çıkarma, kullanıldıklarını anlamalarının vakti çoktan geldi. Devlet onlara 'silahları bırakın' derken oradaki gençlerin can güvenliğini sağlamanın yolunu gösteriyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir