Dolar
7.2354
-1.3941%
Euro
8.5362
-0.9227%
Altın
1988.66
-1.919%
Borsa
1095.66
1.8725%
G. Altın
462.344
-3.366%
Bitcoin
84913.9
-2.5095%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Bahçeli Başbuğ'a köstekli saat hediye etti

  MHP lideri Bahçeli, Silivri'de tutuklu bulunan Başbuğ'a köstekli saat ve kitap hediye etti..
  • 15.01.2013 - 09:10
  Bahçeli Başbuğ'a köstekli saat hediye etti

  Bahçeli Başbuğ a köstekli saat hediye etti #1

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İmralı sürecine tepkisini Silivri ziyaretleri ile gösterdi. Bahçeli, Silivri Cezaevi'nde, Ergenekon Davası'nda tutuklu yargılanan Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ ile Balyoz Davası'nda 18 yıl hapis cezasına çarptırılan MHP İstanbul Milletvekili emekli Korgeneral Engin Alan'ı ziyaret etti.

  KÖSTEKLİ SAAT VE KİTAP HEDİYE ETTİ

  Bahçeli, ziyaretinin tüm TSK mensuplarını ziyaret etmiş gibi bir anlam taşıdığını söyledi. Bahçeli, Başbuğ'a Sina Akşin'in İlber Ortaylı'nın ve Yılmaz Öztuna'nın kitaplarından oluşan bir set ile köstekli bir saat hediye etti. Başbuğ da kendi yazdığı kitaplarını imzalayarak Bahçeli'ye verdi. Bir saat süren görüşmede, Başbuğ'un, "Sizin gelmeniz beni çok memnun etti" dediği öğrenildi.

  SİLİVRİ İMRALI'NIN DENGİ DEĞİL

  İki saat süren görüşmenin ardından bir açıklama yapan Bahçeli, "Değerli komutanlarımızın cezaevinde olması kabul edilemez. Komutanları terörist olarak sunmak akla ve zekaya hakaret olacaktır. Silivri, İmralı'nın dengi ve eşiti değil. Ziyaretimiz kimseyi rahatsız etmesin. Bu İmralı'ya muadil bir adım değildir" dedi.

  TARAFLARINI AÇIK ETTİLER

  Tüm komutanların yanındayız mesajı veren Bahçeli, şunları söyledi: "Bizim ziyaretimizi yanlışa yorumlayıp, İmralı canisiyle sayın Başbuğ'u terazinin iki kefesine koyduğumuz hezeyanına kapılanlar önce kendi davranış, fikir ve sicillerine bakmalıdır. Asıl sayın Başbuğ'u teröristlerin seviyesine kimlerin düşürdüğü sağduyulu herkesin malumudur. İmralı canisiyle pazarlık yapanlar, İmralı'ya yüz sürenler taraflarını artık kuşkuya yer bırakmayacak derecede açık etmişlerdir. Bizim tarafımızda da terörle mücadele edenler olduğu için bugün burada olduk."

  Görüş Bildir