Petrol
88.56
4.02%
Euro
18.2089
0.40%
Dolar
18.5429
0.22%
Altın
1.008
2.05%
Borsa
3392
6.67%
Bitcoin
366.025
1.64%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C
  Bahçeli: Biden Erdoğan'dan özür dilemelidir İZLE

  Bahçeli: Biden Erdoğan'dan özür dilemelidir İZLE

  ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Türkiye'nin IŞİD'e destek verdiğine dair sözleri nedeniyle dün gece Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan özür diledi. Bahçeli ise, bugün öğleden sonra Biden'ın Erdoğan'dan özür dilemesi gerektiğini savundu.
  • 05.10.2014 - 15:26

  Bahçeli: Biden Erdoğan dan özür dilemelidir İZLE #1

  ABD Başkan Yardımcısı Biden, dün akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla arayarak perşembe akşamı Harvard Üniversitesi’nde yaptığı, IŞİD sorunundan Türkiye’yi de sorumlu tutan açıklamaları nedeniyle özür diledi.

  Biden, “Bölgedeki müttefiklerimiz, Suriye’deki en büyük problemimizdi” demiş ve Erdoğan’ın da kendisine “Siz haklıydınız” dediğini belirtmişti. Erdoğan ise bu sabah yaptığı açıklamada bu sözleri söylediğini reddederek Biden’dan özür beklediğini dile getirmişti.

  Bahçeli: Biden Erdoğan'dan özür dilemelidir İZLE

  "BIDEN, SAYIN ERDOĞAN'DAN ÖZÜR DİLEMELİDİR"

  MHP lideri Devlet Bahçeli buna rağmen, bugün öğleden sonra Ankara'da partililerle bayramlaşma töreni sırasında Biden'ın 'özür dilemesi' gerektiğini savundu.

  Bahçeli, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın sözlerini değerlendirerek şöyle konuştu;

  "ABD Başkan Yardımcısının, ABD'nin çok önemli bir üniversitesinde vermiş olduğu konferansta kullanmış olduğu ifadeler gerçekdışı ise mutlaka Türkiye'den ve özellikleden Harvard Üniversitesi'de konferansa katılanlardan özür dilenmesi lazım. Eğer bu böyle değil, yapılmış olan bir görüşmenin kısa süre içinde izinsiz kamuoyuyla paylaşılması olayıyla Türkiye karşı karşıya kalıyorsa, o zamanda bu görüşmeleri yapan taraflara arasında Türkiye'nin izni olmadan ne konuşulmuşsa kamuoyuna açıklanması sebebiyle devlet başkan yardımcısı sayın Erdoğan'dan özür dilemelidir"

  Joe Biden Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan özür diledi

  Bahçeli: Biden Erdoğan dan özür dilemelidir İZLE #2


  Görüş Bildir