Euro
15.1723
-0.65%
Dolar
13.4255
-0.34%
Altın
794.74
0.14%
Borsa
1933
-3.89%
Bitcoin
468.500
-4.60%
3ºC
İstanbul
Çok bulutlu 3 C

  Bahçeli: CHP oynadığı oyunda kendisi boğulacak

  Devlet Bahçeli: "CHP siyasi bir oyun oynadı, ama bu oyunda kendisi boğulacak."
  • 16.10.2012 - 10:57
  Bahçeli: CHP oynadığı oyunda kendisi boğulacak

  Bahçeli: CHP oynadığı oyunda kendisi boğulacak #1

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Meclis'teki 367 krizini değerlendiren Bahçeli, "CHP siyasi bir oyun oynadı, ama bu oyunda kendisi boğulacak. CHP Türkiye'yi darboğaza soktu, Anayasa değişikliğini istismar etti." dedi.

  "CHP OYNADIĞI OYUNDA BOĞULACAK"

  İşte Bahçeli'nin açıklamaları;

  "Türkiye'de ülkemizin yararına yapılması gereken her olay bir sorun olarak ele alınma alışkanlığına dönüşmüş, ülkenin her konuda kamplaşması kamçılanmaktadır. Yerel seçimlerin öne alınması konusunda partilerle bir görüşme yapılmış AK Parti, MHP ve CHP ortak bir fikirde buluşmuşlardı. Tek anlaşmazlık CHP'nin seçim gününe olan itirazıydı. Şimdi ise Türkiye'yi darboğaza sokarak rahatlıkla Meclis'ten çıkması gereken bir Anayasa metnini istismar etmektedir. CHP aklınca siyasi bir oyun oynadı, ama bu oyunda kendisi boğulacaktır."

  "CUMHURBAŞKANI'NIN İRADESİNE SAYGI DUYARIZ"

  CHP'nin MHP'nin oylamada fire verip vermediği ya da Meclis'e iade edilmesi halinde neler olacağına ilişkin spekülasyonlarla kamuoyunu yanıltmamasını isteyen Bahçeli, MHP'nin Cumhurbaşkanı'nın iradesine saygı duyacağını vurguladı.

  MHP İMZASININ ARKASINDA

  Türkiye'nin yaşadığı iç ve dış olaylar çerçevesinde referanduma gidilmesini zahmet ve külfet olarak gördüklerinin altını çizen Bahçeli, "Sayın Cumhurbaşkanı, değişikliği Meclis'e iade ederse, MHP'nin her milletvekili attığı imzanın arkasında olacak ve seçimin 27 Ekim'de yapılması imkanlarını gözden geçirecektir" diye konuştu.

  BAHÇELİ'DEN CHP'YE SERT SÖZLER 

  Bahçeli: CHP oynadığı oyunda kendisi boğulacak #2

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   


  Görüş Bildir