Euro
10.073
-0.14%
Dolar
8.2983
0.22%
Altın
488.05
-0.22%
Borsa
1.445
0%
Bitcoin
473.501
1.85%
11ºC
İstanbul
Güneşli 11 C

  Bahçeli kongreden önce Osmaniye'ye gidiyor

  MHP'de muhalifler kongre ısrarını sürdürürken, Bahçeli 15 Mayıs'tan bir gün önce memleketi Osmaniye'ye gitme kararı aldı.
  • Ajanslar
  • 05.05.2016 - 08:57
  Bahçeli kongreden önce Osmaniye'ye gidiyor

  bahceli

  MHP’de genel merkezin, Yargıtay kararı çıkana kadar olağanüstü tüzük kongresinin durdurulmasını sağlamak için Tosya ve Gemerek asliye hukuk mahkemelerinden aldırdığı tedbir kararına rağmen kongre ateşi sönmedi. Muhalifler kongrenin yapılacağını iddia ederken; Meral Akşener, Koray Aydın ve Sinan Oğan Anadolu turuna aralıksız devam ediyor.

  Akşener, "Bize oy vereceklerin sayısını bilse Balgat’ın uykuları kaçar" diyerek iddialı açıklamalarını sürdürürken, Bahçeli’ye destek deklarasyonuna imza vermeyen Oktay Vural yeni bir pozisyon açtı.

  KONGREDEN 1 GÜN ÖNCE MEMLEKETİNE GİDECEK

  Mahkeme kararlarıyla ilgili tartışma sürerken, muhaliflerin kongre için Yargıtay’ı beklememe kararı alması, genel merkezi de harekete geçirdi. Kongre süreci başlayınca “Anadolu yollarına çıkacağı” açıklanan ancak sadece Adana’ya giden Bahçeli, yeni bir hamle yaptı.

  MHP Lideri, 15 Mayıs’tan bir gün önce memleketine gitme kararı verdi. Bahçeli’nin, o tarihe kadar Yargıtay kararı çıkmaz ve kongre toplanacağı kesinleşirse evinden mesajlar vermesi bekleniyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir