Dolar
7.2421
0.5205%
Euro
8.4797
-0.0353%
Altın
1889.58
-1.1741%
Borsa
1110.05
0%
G. Altın
439.641
-0.7109%
Bitcoin
81835.64
0.4667%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C

  Bahçeli: TSK'nın açıklamasına saygı duymak gerekir

  Devlet Bahçeli: Genelkurmay Başkanlığı'nın açıklamasını kabul etmek gerekir.
  • 09.01.2013 - 17:17
  Bahçeli: TSK'nın açıklamasına saygı duymak gerekir

  Bahçeli: TSK nın açıklamasına saygı duymak gerekir #1

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Balyoz Davası" olarak bilinen davanın tüm delillerinin asıllarının Genelkurmay Başkanlığı'nda bulunduğu iddialarıyla ilgili Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamayla ilgili "Genelkurmay Başkanlığı'nın açıklaması resmi bir kurumun açıklamasıdır, ona saygı duymak gerekir" dedi.

  Bahçeli, açılışı TBMM Başkanı Cemil Çiçek tarafından gerçekleştirilen Parlamenterler Derneği'ni ziyaret etti. Dernek Başkanı eski milletvekili Ahmet Bukan'dan bilgi alan Bahçeli, dernek binasını da gezdi.

  'KURUCULARI TEBRİK ETMEK LAZIM'

  Derneğin açılışında bulunmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Bahçeli, "Parlamento içerisinde ve dışarda bulunan arkadaşlarımızın tekrar, birlik beraberliklerini devam ettirecekleri, Türkiye ve dünya gündemi üzerinde görüş alış verişinde bulunacak bir zemin olmuş. Kurucularını tebrik ediyorum" dedi.

  'DEMOKRASİNİN EN GÜZEL ÖRNEĞİ'

  Gazetecilerin, dernek binasında bulunan ve kendisinin de incelediği fotoğrafların sorulması üzerine Bahçeli, "Fotoğraflarda bütün kesimleri dikkate almışlar, demokrasinin güzel bir örneğini sergilemişler" ifadesini kullandı.

  'PKK'NIN YANDAŞLARIYLA GÖRÜŞMEYİZ'

  "Sivil toplum kuruluşlarının başlattığı bir diyalog çözümü var. Bu konuda önümüzdeki günlerde partinizden ve sizden randevu beklentisi var. Sizden randevu istenmesi durumunda, tepkiniz ne olur?" sorusu üzerine de Bahçeli, "Gelecek olan STK'ların niteliğine bakarız. PKK'nın yandaşı kuruluşlarla görüşmemiz mümkün olmaz" değerlendirmesinde bulundu.

  'TSK'YA SAYGI DUYMAK GEREKİR'

  Bahçeli, "Balyoz Davası" olarak bilinen davanın tüm delillerinin asıllarının Genelkurmay Başkanlığı'nda bulunduğu iddialarıyla ilgili Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamanın sorulması üzerine, "Genelkurmay Başkanlığı'nın açıklamasını kabul etmek gerekir. Genelkurmay Başkanlığı'nın açıklaması resmi bir kurumun açıklamasıdır, ona saygı duymak gerekir" dedi.

  Görüş Bildir