Euro
15.2519
0.05%
Dolar
13.4292
0.03%
Altın
794.3230
-0.18%
Borsa
2,042.08
3.14%
Bitcoin
569.400
-1.79%
2ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 2 C

  Bahçeli: Türk milleti Erdoğan'a şükran duyacaktır

  Devlet Bahçeli: Provakasyona gelmeyin
  • 22.08.2012 - 13:15
  Bahçeli: Türk milleti Erdoğan'a şükran duyacaktır

  Bahçeli: Türk milleti Erdoğan a şükran duyacaktır #1

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli , Gaziantep ’teki terör saldırısına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli, ‘provokasyonlara gelmeyin’ uyarısında bulundu.

  MHP lideri Bahçeli, "Hainler mübarek günlerde zıvanadan çıkmışlardır. Allah korkusu, insan sevgisi taşımayan kara kalpliler, bayramı da Ramazan ayını da hepimize zehir etmiştir" dedi.

  ERDOĞAN BAŞARIRSA TÜRK MİLLETİ ŞÜKRAN GÖSTERECEKTİR

  Bahçeli, Başbakan Erdoğan’a da göndermede bulunurken, "Erdoğan’ın önündeki süre gittikçe azalıyor. Erdoğan hükümeti başarırsa Türk milleti şükranını gösterecektir. Devletimizin imkanlarını kullanarak şeref yoksunlarına haddini mutlaka bildirmelidir. Bu şehrimiz geçmişte düşman karşısında cesurca durmuştur. Gaziantep, Şahin beylerin, Mehmet Kamil beylerin yetiştiği bereketli toprakların adresidir. Teslimiyete vurulan tokat ve yabancı postala hakkını bildiren dirayet, Gaziantep’in şeref simgesidir" şeklinde konuştu.

  PROVOKASYONDAN UZAK DURMAK GEREK

  Gaziantep’in tuzaklarla yolundan dönmesinin asla söz konusu olmayacağını belirten Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: "Parti teşkilatlarımızın, ülkücü gençliğin ve vatandaşlarımızın provokasyonlara dikkat etmeleri, kavga ortamına mesafeli durmaları kaçınılmaz bir zorunluluktur. Edep yoksunlarının eline koz verilmemelidir. Güvenlik güçlerinin elinde ne varsa yapacağından şüphe duymuyorum. Şehitlerimize son görevini yaparken Gaziantep’in sağduyusuyla hareket edilmesini istiyorum."

  BAZI VEKİLLERİN ‘ARKADAŞ’ DEDİĞİ ALÇAKLAR CİNAYET MAKİNASIDIR

  Bahçeli, CHP Milletvekili Hüseyin Aygün’ü de kastederek şunları söyledi: "Bazı vekillerin ‘arkadaş ve genç’ diye takdim edip sevimli göstermeye çalıştığı alçakların nasıl bir cinayet makinesi olduğu gerçeği ortaya çıkmaktadır. Durum had safhada ciddilik kazanmıştır. PKK’nın Gaziantep’teki eylemi reddetmesi yalnızca bir oyalama ve zaman kazanmaya yönelik sinsi bir adımdır. PKK’nın 20 Haziran 1987’de Mardin Pınarcık köyü, 13 Mart 1999’da İstanbul Mavi Çarşı, 22 Ağustos 2006’da Marmaris yolcu otobüsü bombalaması, 27 Temmuz 2008’de Güngören’de de acı bir şekilde görülmüş, çok sayıda kaybımıza neden olmuştur."

  BAŞBAKAN AÇIK VE NET OLMALI

  Bahçeli, terör örgütünün verdikçe daha fazlasını istediğini vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü: "PKK, Güneydoğu ve Orta Anadolu illerindeki eylemlerde Kürt kökenli vatandaşlarımızı da öldürmüştür. İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir gibi kentlerde büyük çaplı eylem gerçekleştirmiştir. Taleplerinde azalma olmadı. Verdikçe daha fazlasını istemiştir. Bu da devletimizin parçalanmasından başka bir manaya gelmiyor. AK Parti karar vermeli ve irade oluşturmalı, bölücü terörün alanını daraltmamalı, korkmamalı, çekinmemeli ve geri durmamalıdır"

  KANDİL'İN KÖKÜNÜ KURUTMAK İÇİN HAREKETE GEÇİLMELİ

  Başbakan Erdoğan 'ın açık ve net olması gerektiğini anlatan Bahçeli, sözlerini şöyle tamamladı: "Temsil ettiği görevin icaplarını yerine getirmeli. Sözde Kürt sorununu konuşmaktan bir an önce vazgeçmeli. Siyasete kadar uzanacak bölücü ve terör soruşturması açılmalı. Kandil’in kökünü kurutmak için hemen harekete geçmeli. Barzani’ye anladığı dilden konuşmak için zaman kaybedilmemeli. Terörün mali, beşeri, finansman imkanları mutlaka kesilmeli. Suriye ve diğer ülkelerden terörist sızmalara karşı sığınmacı kabulü konusunda dikkatli olunmalıdır."


  Görüş Bildir