Euro
10.8333
0.77%
Dolar
9.2914
0.86%
Altın
533.68
1.12%
Borsa
1.429
-0.24%
Bitcoin
614.000
2.96%
15ºC
İstanbul
Güneşli 15 C
  Bahçeli TÜSİAD heyetini kabul etti

  Bahçeli TÜSİAD heyetini kabul etti

  TÜSİAD Başkanı Symes, Bahçeli ile görüşmesinin ardından yarın da HDP'yi ziyaret edeceklerini; burada Demirtaş'ın olmayacağını duyurdu.
  • Haber Merkezi
  • 16.06.2015 - 17:57

  Bahçeli TÜSİAD heyetini kabul etti #1

  TÜSİAD Yönetim Kurulu heyeti MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi MHP Genel Merkezi'nde ziyaret etti.

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile gerçekleştirilen görüşmenin ardından MHP Lideri Bahçeli ile Ankara'da bir araya gelen heyet, görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

  TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes, Bahçeli ile görüşmelerinin verimli geçtiğini belirterek "İş dünyasının acil olarak üzerinde durduğu reformları üç ana temel başlık altında belirttik. İyi dileklerimizi karşılıklı belirterek hızla bir hükümetin hayata geçmesi ve kurulacak her hükümetle TÜSİAD'ın son derece kapsamlı çalışma programımızı hızla kendileriyle kurulacak hükümetle hayata geçirmek istediğimizi belirttik" dedi.

  HDP İLE GÖRÜŞMEDE DEMİRTAŞ YOK

  TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Başaran, ayrıca yarın Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşmelerinin ardından Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ile de bir araya geleceklerini açıklayarak "HDP ile yarın bir toplantımız olacak. Kendilerinden bir haber geldi. Eş başkanlarıyla bir görüşme imkanımız olacak. Yarın Sayın Davutoğlu'ndan sonra HDP ile de görüşme şansımız olacak. Böylece verimli bir Ankara toplantısını yarın bitirmiş olacağız" dedi.

  Cansen Başaran ayrıca, görüşmede Selahattin Demirtaş'ın olmayacağını ifade etti.

  Daha önce TÜSİAD, AK Parti, CHP ve MHP liderleri ile 16-17 Haziran tarihlerinde görüşeceğini duyururken, aynı açıklamada HDP Eş Genel Başkanlarının Ankara dışında olmaları nedeniyle HDP ziyaretinin ileri bir tarihte gerçekleştirilmesinin planlandığı ifade edilmişti.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir