Petrol
91.8
0.12%
Euro
18.5487
0.01%
Dolar
18.5898
0.10%
Altın
1.029
-0.06%
Borsa
3458
0.00%
Bitcoin
378.910
3.54%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 15 C

  Bahçeli: Yeşilay hassasiyetini bayrağa da göster

  Bahçeli: "Yeşilay'daki gibi hassasiyet göstermiş olsa... Adam 'Beni bu iktidar alkolik etti' derse ne diyecek?"
  • 27.05.2013 - 07:50
  Bahçeli: Yeşilay hassasiyetini bayrağa da göster

  Bahçeli: Yeşilay hassasiyetini bayrağa da göster #1

  MHP lideri Devlet Bahçeli, iktidara sert bir dille yüklendiği Adana mitingi dönüşü bir grup gazeteciyle sohbet etti. Vatan'dan Deniz Güçer'in haberine göre Bahçeli, özetle şunları söyledi:

  "(Reyhanlı saldırılarıyla ilgili) Çok büyük bir kafa karışıklığı yaratılmak isteniyor. İlk anda Başbakan 'çözüm ve barışa karşı olan unsurlar' diyor. Türkiye'nin üçte ikisini aşan bir kitleyi suçlu takdim etti. Aniden o daraldı, küçük bir gruba kaldı. Şimdi ise El Muhaberat mı yaptı, başkası mı o da belli değil."

  "YEŞİLAY HASSASİYETİNİ BAYRAĞA GÖSTER"

  "Eğer (alkol) yasağın dışında herhangi bir tedbir alamazsanız, o zaman işler çok daha karışık olur. Yasağın getirdiği bir cazibe vardır. Gizli alkol kullanma, üretme gibi. Böyle bir durum da 1930'ların Amerikasını yaratır. Al bayraktaki beyaz ay ve yıldızla uzlaşamadığımız bir alanda herkes zannediyor ki Yeşilay'da anlaştık. Ay yıldızlı bayraktaki yanlış gidişatına, yeşil aydaki gibi hassasiyet göstermiş olsa... Adam 'Ben alkole bu iktidar döneminde başladım, bunlar beni alkolik etti' derse ne diyecek? "

  "ÇEKİLMEYİ HASAN CEMAL'E SORUN"

  (PKK'nın çekilmesi) Sadece bildiğimiz Hasan Cemal'in başkanlığını yaptığı bir sevkiyat var. Bu işi bilen Hasan Cemal'dir."

  İKİ GÜN ÖNCE FARKLI KONUŞMUŞTU

  Bahçeli, iki gün önce TBMM'den geçen ve birçok yasağın geldiği alkol yasasına destek vermişti. Ankara Atatürk Merkezi'nde Gümüşhaneliler gününe katılan Bahçeli, alkol yasasıyla ilgili değerlendirmesinin sorulması üzerine, "Bunları yasaktan ziyade, yeni nesli bu tür kötü alışkanlıklardan korumak için güzel bir tedbir olarak başlangıç kabul etmek lazım" demişti.


  Görüş Bildir