Petrol
85.32
-2.13%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
362.974
-0.27%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Bahçeli'den birlik mesajları

  "Hepimiz büyük bir ailenin mensuplarıyız, çünkü biz Türk Milleti'yiz."
  • 10.06.2012 - 05:56
  Bahçeli'den birlik mesajları

  Bahçeli den birlik mesajları #1

   

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kemer Belediyesi'ni ziyaret ederek çalışmaları hakkında Belediye Başkanı Mustafa Gül'den bilgi aldı.

  Daha sonra toplu açılış ve temel atma törenine katılan Bahçeli, burada yaptığı konuşmada, dünyanın değişik ülkelerinden turist ağırlayan Kemer'in gün geçtikçe daha tanınır bir hale geldiğini söyledi.

  Kemer'in turizmin marka ismi, farklı kültürleri, inançları birleştiren bir mekan olduğunu ifade eden Bahçeli, Kemer'in misafirlere verdiği değer ile Türk milletini en iyi temsil eden bir ilçe olduğunu, Kemer'de atılan bir adımın, yükselen sesin dünyanın her yerinde yankı uyandırdığını kaydetti.

  Daha fazla turist çekmenin anahtarının sevgi ve yakınlık olduğuna işaret eden Bahçeli, ''İnsan sevildiği, bilindiği ve bildiği yeri öncelikli tercihi arasına alır. Bacasız sanayi olan turizmde de böyledir. İlçeye gelen yerli ve yabancı turisti 'nasıl olsa bir daha gelmez' diye ekonomik ve insani olarak zarara sokmak, büyük milletimizin erdem ve değerleriyle asla bağdaşmayacaktır'' dedi.

  Türkiye'ye gelen her turistin Türkiye'nin misafiri olduğunu vurgulayan Bahçeli, Türk kültüründe misafire verilen değerin üstün olduğunu söyledi.

  ''Hepimiz büyük bir ailenin mensuplarıyız''

  Bahçeli, ülke genelinde ekonomik sıkıntılar yaşandığını, halkın güçlükle bu sıkıntıların üstesinden gelmeye çalıştığını savunarak, insanların işinin, ekmeğinin, hayallerinin peşine düştüğünü ifade etti.

  Kemer'de halkın kardeşlik kemeri ile birbirine bağlandığını kaydeden Bahçeli, şöyle konuştu:

  ''Biz kimseyi ayırmadan, yöresine ve kökenine bakmadan, herkesi Cenabı Allah'ın bir emaneti olarak kabul ederek kucaklayacağız ve elimizden gelen yardımı gücümüz nispetinde göstereceğiz. Mardinlisi de bizden, Tekirdağlısı da, Kayserilisi de bizden, Diyarbakırlısı da, Ankaralısı da biziz, Ağrılısı da bizim bir parçamızdır. Çünkü hepimiz büyük bir ailenin mensuplarıyız. Çünkü biz Türk Milleti'yiz.''

  Bahçeli, konuşmaların ardından Mustafa Minta Parkı'nın açılışını yaptı. Çocuklarla parkı gezen Bahçeli, daha sonra yeni parkın temelini attı. Bahçeli, Kemer Belediyesi tarafından yaptırılan Taş Fabrikası'nın açılışını da gerçekleştirdi.

  Bahçeli, törenin ardından bir öğrenci yurdu yararına yapılan kermesi ziyaret etti. Kermeste közde kahve pişiren Bahçeli, daha sonra kahveyi fincana koyarak içti.


  Görüş Bildir