Euro
15.168
-0.68%
Dolar
13.4154
-0.42%
Altın
793.63
0.01%
Borsa
1919
-4.60%
Bitcoin
462.135
-6.37%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C

  Bahçeli'den CHP'ye veryansın

  Bahçeli: Keşke aynı CHP bölücülüğe de teröre de benzer hassasiyetle karşı durabilseydi.
  • 28.10.2012 - 17:51
  Bahçeli'den CHP'ye veryansın

  Bahçeli den CHP ye veryansın #1

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Ankara'da valilikçe izin verilmeyeceği ilan edilen yürüyüşe ilişkin CHP ve AK Parti'ye sert eleştiriler yöneltti.

  CHP'NİN YAKLAŞIMI SORUMSUZ VE SIĞ

  Bahçeli, cumhuriyetin gerilim ve cepheleşme konusu olmasının hem AKP hem de CHP'nin sorumsuz ve sığ yaklaşımlarından kaynaklandığını öne sürerek, cumhuriyeti yalnızca kendisinin koruduğu vehmine kapılan CHP'nin, yangına körükle gitmesinin hiç meşru ve masum olmadığını ifade etti. CHP'nin gösterdiğini ileri sürdüğü hassasiyeti başka olaylarda da göstermiş olmasını dileyen Bahçeli, şöyle devam etti:

  CHP'YE SERT SÖZLER

  ''Keşke aynı CHP, bölücülüğe de teröre de benzer hassasiyetle karşı durabilseydi. Keşke aynı CHP, Dersim isyanını katliam olarak görmeseydi ve Türk milletinin birliğini ve kardeşliğini kuşkuya yer bırakmayacak şekilde savunabilseydi. Sözde Kürt sorunu ipinden tutarak milleti ayrıştırma tuzağına düşmeseydi. PKK taleplerine sözcülük yapmasaydı ve cumhuriyetin hakkını koruyacak yürekliliği gösterseydi. Oslo'da PKK ile kurulan pazarlık masalarına destek vermeseydi ve İmralı canisiyle görüşmelere 'tamam' demeseydi.

  CUMHURİYETİ SAVUNMAK İÇİN MANGAL GİBİ YÜREK GEREK

  Cumhuriyeti savunmak için samimiyet, mangal gibi yürek gerek. MHP'de bunlar fazlasıyla var. Ne laikliği istismar eden CHP'nin, ne de inançları siyasetine malzeme yapan AKP'nin böyle bir kaygısı var. Bölücü terör yandaşlarının iki de bir kah cani başının yakalanma tarihi kah PKK'nın kuruluş yıl dönümü diyerek ortalığı savaş alanına çevirmesine sessiz kalan AKP ve CHP'nin cumhuriyete gölge etmemeleri en içten tavsiye ve ikazımızdır.''


  Görüş Bildir