Petrol
93.7
0.05%
Euro
18.2677
-0.05%
Dolar
17.9612
0.07%
Altın
1.018
0.11%
Borsa
298
0.00%
Bitcoin
423.200
-1.81%
22ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 22 C

  Bahçeli'den dayakçı polislere sert tepki

  İzmir'de güvenlik kamerasına yakalanan 'dayakçı polisler'e MHP lideri Bahçeli'den tepki geldi.
  • 15.12.2011 - 00:32
  Bahçeli'den dayakçı polislere sert tepki

  Bahçeli den dayakçı polislere sert tepki #1

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter'da, İzmir'den gündeme bomba gibi düşen, bir kadını döven polis görüntülerini örnek göstererek açıklamalarda bulundu. Kime her ne şekilde yapılırsa yapılsın kaba kuvvetin ülkenin tamamına zarar verdiğinin altını çizdi. Bahçeli, ''Hayatın her alanı şiddet, kaba kuvvet ve tahammülsüzlüğün salgınıyla sarsılıyor, aşınıyor ve yıpranıyor'' dedi.

  İŞTE O AÇIKLAMADAN ALINTILAR

  -Bugünlerde şiddet, dışlanma ve ayrımcılığın hazin örneklerine maruz kalan kadınlarımızın, sayısının her gün arttığını üzülerek görüyoruz. Kadınlarımızın, hayatın her alanında daha fazla temsil edilmelerini ve söz sahibi olmalarını diliyorum.

  -Üzülerek müşahede ediyorum ki, ülkemizin sorun alanları gittikçe fazlalaşıyor ve derinleşiyor.Hayatın her alanı şiddet, kaba kuvvet ve tahammülsüzlüğün salgınıyla sarsılıyor, aşınıyor ve yıpranıyor.

  -Farklı görüşlerden doğan kutuplaşma geçmişten bugüne sisteme ciddi anlamda zarar verdiği görülüyor. Bahçeli bu kutuplaşmayı kara bulut örneği ile açıkladı: ''Sosyal şiddet, siyasal öfke, ideolojik önyargılar, çıkarların çatışması uzlaşma ve diyalog iklimimizin üzerine kara bulut gibi çöküyor'' dedi.

  KADINA ŞİDDET VAKANIN SADECE BİR KISMI

  Kadınlara yönelik şiddetin bu vakalar arasında sadece bir bölümü oluşturduğunu söyleyen MHP Lideri şöyle konuştu: ''Şiddetin dili, nefretin lügati, bencilliğin yakıcılığı emin olun şefkat ve adaletle güçlendirilmiş değerlerimizi zedeliyor. Son günlerde kamuoyuna yansıyan iki endişe verici hadiseyi bu söylediklerim paralelinde bir kez daha değerlendirmenizi diliyorum.Bunlardan ilki, İzmir'de bir polis karakolundaki dayak görüntüleridir. Diğeri ise TBMM kürsüsünde sinirlerine hakim olamayan bir milletvekilinin bardak kırarak tepkisini dışa vurmasıdır. İzmir'de kadına yönelen çağdışı ve insani değerlerimizle bağdaşmayan çirkin manzarayı asla masum ve sıradan bir vaka olarak görmüyorum. Bu olayla ilgili gereğinin mutlaka yapılmasını ve tüm sorumluların yaptırıma tabi tutulmasını bekliyorum. Ama polislerimizin bütünüyle zan ve töhmet altına alınmasını da çok vahim ve yakışıksız buluyorum.İnanıyorum ki, çağımızın herkesi kucaklayan birlikte yaşama formülü ancak karşılıklı anlayış ve hoşgörü temelinde kurulabilir. Karşımızdakilerin zihnine girecek kalıcı bir yol yoksa da, müsamaha pınarlarıyla aramızdaki tortuları süpürmek mümkündür.Unutmayalım hayata hoşgörü dairesinden bakmadıktan ve zarafeti pusula yapmadıktan sonra şiddet dalgalarının tahribatını çaresizce izleriz. ''


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir