Petrol
84.81
2.35%
Euro
17.7196
-0.08%
Dolar
18.451
-0.13%
Altın
964.41
0.15%
Borsa
3266
0.17%
Bitcoin
355.299
-0.35%
22ºC
İstanbul
Yağmur 22 C

  Bahçeli'den Erdoğan'a morg cevabı

  Başbakan Erdoğan'ın Antalya'daki sert çıkışına Bahçeli Isparta'da karşılık verdi..
  • 10.06.2012 - 18:25
  Bahçeli'den Erdoğan'a morg cevabı

  Bahçeli den Erdoğan a morg cevabı #1

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "MHP ve BDP morg önünde nöbet tutmayı bıraksın" açıklaması Isparta'dan yanıt verdi. Bahçeli, "Ülkemizin güvenlik güçlerini morga gönderenler utansın" dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Uluslararası 12. Isparta Gül ve Halı Festivali'ne katılmak üzere Isparta'ya geldi. Belediye önünde mehteran takımı ile karşılanan MHP Lideri, güllerle süslenen bir halıdan yürüyerek Belediye Başkanı MHP'li Yusuf Ziya Günaydın'ın makamına geçti. Bahçeli'ye burada ahşap oymadan yapılan sanduka hediye edildi.

  BAŞBAKAN'A JET YANIT

  Belediyenin Şeref Defteri'ni de imzalayan Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Antalya İl Kongresi'nde yaptığı konuşmadaki "MHP ve BDP morg önünde nöbet tutmayı bıraksın" sözlerine yanıt verdi. Bu tür konuşmaları yakışıksız bulduğunu belirten Bahçeli, şöyle konuştu: "Ülkemizin güvenlik güçlerini morga gönderenler utansın. Türkiye sevdalıları şehitlerimizi morgdan alıp görevini yerine getirmek ve onları toprağa vermekle görevlidir. O sebepten dolayı bu tür konuşmaları yakışıksız buluyorum."

  KILIÇDAROĞLU'NA DA ELEŞTİRİ

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kürt sorununa ilişkin MHP'nin tavrına yönelik eleştirilerine de yanıt veren Bahçeli, "Sayın Kılıçdaroğlu İmralı canisinin yol haritası üzerine yürüyor. Sayın Başbakan ile de bir istasyonda buluşmuşlardır, yollarına devam etsinler. Milliyetçi Hareket Partisi milletimizden aldığı güç ile Kürt sorununu kabul etmeyerek ama bölücü terörün kökünü kazımakla yoluna devam edecektir. Bundan da hiçbir güç bizi caydıramayacaktır" diye konuştu. Bir basın mensubunun "Görüşmelere tamamen kapalısınız değil mi?" sorusuna Bahçeli gülümseyerek, "Bu cümleden başka bir şey anlıyorsanız kendini bir gözden geçir" yanıtını verdi


  Görüş Bildir