Petrol
77.26
-2.63%
Euro
19.6093
0.50%
Dolar
18.6406
0.03%
Altın
1.071
0.93%
Borsa
4827
-3.46%
Bitcoin
318.089
-1.00%
11ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 11 C

  Bahçeli'den muhaliflere sert eleştiri

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, muhaliflere seslenerek "Herkes bilsin ki trenden inen bir daha binemeyecektir" dedi.
  • DHA
  • 27.06.2016 - 08:47
  Bahçeli'den muhaliflere sert eleştiri

  Bahçeli den muhaliflere sert eleştiri #1

  Hatay'ın Dörtyol ilçesinde partisinin iftar programına katılan MHP Lideri Devlet Bahçeli, burada yaptığı konuşmasında kurultay isteyen muhalifleri sert bir dille eleştirdi. Partilileri 10 Temmuz'daki 6. Olağanüstü Kurultaya davet eden Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

  BİZE OPERASYON YAPILMAK İSTENDİ

  "Bizlere karşı operasyon yapılmak istenmektedir. Biz tuzağı gördük, maşaları tanıdık, arkasında duran güçleri, okyanus ötesinden hazırlanmış oyunları bozmak için ne gerekiyorsa yapmaya söz verdik ve yerine getirdik. MHP'ye küresel saldırı oklarını çevirenlerden korkmuyor, onlara en ufak ödün vermeyeceğimizi bir kez daha yüreklice ifade ediyorum. Milli ve üniter devleti savunan MHP'ye oyun oynanmaktadır. Türkiye'nin tarihi çıkarlarını ve Türk milletinin payidarlığını savunan MHP'ye komplo kurulmuştur. Değişim adı altında kökümüzden kopmamız dayatılmaktadır. Geçmişimize yüz çevirmemiz istenmektedir. Paradigma değişimi ve parti içi demokrasi talepleriyle tarihi rotamızdan savrulmamız bizi var eden 47 yılımıza ruh ve mana katan ilçelerimizi çiğnememiz projelendirilmektedir. Bu nedenle niyetlerini artık çok iyi bildiğimiz bazı şahıslar olağanüstü tüzük kurultayı yapmak için imza topladılar.

  TRENDEN İNEN BİR DAHA BİNEMEYECEK

  Değişim sloganı atanlar aylarca partimizi mahkeme kapılarında meşgul ettiler. Sonuç itibariyle helal süt içmiş bir üst delegemizin açmış olduğu davayı Ankara 3. Hukuk Asliye Mahkemesi 19 Haziran 2016 tarihinde düzenlenen sözde kurultayla alınan kararların ve tüzük değişikliklerinin ihtiyacı tedbir yoluyla durdurulmasına karar vermiştir. 19 Hazirancıların hesabı mahkemeden dönmüştür. Oyunun ilk aşaması bozulmuştur. Allah'ın izniyle 10 Temmuz'da tamamı bozulacaktır. Bunca alavereye, dalavereye gerek var mıydı? Muhterem delegelerimizin hissiyatını kullanmak, kanunsuz şekilde ve oldu bittiye getirerek tüzük değişikliği yapmak ahlaki miydi? Bayramın hemen ertesinde yani 10 Temmuz'da 6. Olağanüstü Büyük Kurultayımızı Ankara'da dava ve kardeşlik ruhuyla yapmaya her birinizi, her dava arkadaşımı şimdiden davet ediyorum. Gelin oyunu birlikte bozalım. Gelin MHP'ye yönelik operasyonları birlikte durduralım. Unutmayın ki bugünler samimiyet sınavıdır. Davamıza ve mazimize sadakat testidir. Herkes bilsin ki trenden inen bir daha binemeyecektir."


  Görüş Bildir