Dolar
6.9759
1.1161%
Euro
8.269
1.2662%
Altın
2030.52
0.5496%
Borsa
1088.26
0.1011%
G. Altın
455.112
1.8293%
Bitcoin
78897.21
1.0001%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 25 C
  Bahçeli'den Sakine Cansız açıklaması

  Bahçeli'den Sakine Cansız açıklaması

  Devlet Bahçeli, Paris'te öldürülen 3 kadın PKK'lı ve Öcalan'a televizyon verilmesiyle ilgili konuştu
  • 13.01.2013 - 13:05
  Bahçeli'den Sakine Cansız açıklaması

  Bahçeli'den Sakine Cansız açıklaması #1

  Partisinin Kızılcahamam'daki toplantısının ardından gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçelig azetecilerin gündemle ilgili sorularını da yanıtladı. MHP lideri, Paris'te üç PKK'lının öldürülmesiyle ilgili 'Su testisi su yolunda kırılır' değerlendirmesi yaptı. Bahçeli, Öcalan'ın hücresine televizyon konulmasıyla ilgili olarak ise ilginç bir cevap verdi: "Edirne Belediyesi gibi olmasın..."

  BAŞBAKAN TAM BİR BÖLEN OLARAK İŞ BAŞINDADIR

  İmralı hukuku, barış şarlatanları ve silahlı militanlar yükseliştedir. Buna karşı Türkiye düşüşte, kardeşlik gerileyiştedir. Başbakan Erdoğan tam bölen olarak işbaşındadır. Israrla terörle mücadele siyasetle müzakere sözlerini söylemektedir. Bu sözler ne anlama gelmektedir. Düne kadar hakaretler yağdırdığı BDP midir gösterdiği adres? Başbakan, İmralı'daki terör suçlusuyla müzakere ettiğine göre caniyi siyasi olarak mı görmektedir? Cezaevindeki bir terör mahkumunun siyasi temsilci mertebesine çıkarılması helalin haram yapılması manasına gelecektir. Akla karayı ayırt edemeyecek kadar basireti bağlanan birinin Türkiye'yi yönetmesi hepimiz adına utanç vericidir. AKP'nin İmralı canisiyle birlikte çetesini affetme hazırlıkları milletimizin eşi benzeri görülmemiş bir yenilgisinin habercisidir.

  PARİS'TE ÜÇ PKK'LININ ÖLDÜRÜLMESİ

  Elbette su testisi su yolunda kırılacaktır ve öyle de olmuştur. İşi gücü öldürmek olan bir cinayet şebekesinin böylesi bir neticeyle karşılaşması doğal ve kaçınılmazdır. Paris'te militanların ölümüne çok üzülen Başbakan yardımcısı kendisinden bekleneni yapmış ve bizi yanıltmamıştır. Başbakan ise öldürülen militanlardan biriyle görüştüğünü söyleyen Fransa Cumhurbaşkanının sözlerini tenkit etmiş ancak bu sözleriyle iki noktada boşluğu düşmüştür. Avrupa ülkelerinin PKK'ya bakışı bellidir. Geçmişte cumhurbaşkanı eşlerinin ne dolaplar çevirdiği halen canlılığını korumaktadır. Türk milleti hamdolsun hafızasını kaybetmemiştir.

  ERDOĞAN'IN FRANSA'YA TEPKİSİNİ ELEŞTİRDİ

  İkinci olarak adama demezler mi ki, "sen teröristlerin başıyla konuşuyorsun da bizim mi görüşmemizi yadırgıyorsun." Böyle bir soruya başbakan ne cevap verecek? Bundan sonra Allah korusun ama Türkiye içinde ses getirecek suikastların olabilirliği dikkat edilmesi gereken bir husustur. MHP, bölücülüğü meşrulaştırmak adına ellerini taşın altına koyanları şaşkına uğratacaktır.

  ÖCALAN'A TV SORUSUNA KISA CEVAP

  Kızılcahamam'daki açıklamaları sonrası MHP lideri gazetecilierin gündemle ilgili sorularını da yanıtladı. 'PKK'lıların cenazelerinin Türkiye'ye getirilmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?' sorusuna Bahçeli, 'Bir yanlışlığı düşüp Habur maskaralığına çevirmesinler.' diye cevap verirken, 'Öcalan'ın hücresine TV konulması hakkında ne düşünüyorsunuz?' sorusuna ise 'Edirne Belediyesi gibi olmasın...' diye cevap verdi. Bahçeli "Edirne Belediyesi gibi olmasın" sözleri ile Edirne Belediye Başkanı'nın odasındaki televizyonun içine verici yerleştirildiği yönündeki haberlere gönderme yaptı.

  Görüş Bildir