Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
491.070
-1.49%
11ºC
İstanbul
Çok bulutlu 11 C
  Bahçeli'nin son parti grubu konuşması

  Bahçeli'nin son parti grubu konuşması

  MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.
  • 30.04.2013 - 10:02

  Bahçeli nin son parti grubu konuşması #1

  Son dönemlerde hükümete yönelik sert eleştirilerde bulunan MHP lideri Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti grubunda söylediği, "Sayın Bahçeli motor artık su kaynatıyor, emekli ol" sözlerine, benzer üslupla yanıt verdi.

  Bahçeli, "Şanzımanı dağılmış, kaportası dağılmış, vidaları gevşemiş, aküsü bitmiş, dümeni parçalanmıştır" sözleriyle Erdoğan'a yüklendi.

  İşte Bahçeli'nin konuşmasından satır başları;

  Yarın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutlayacağız. Milyonlarca insanımızın anlaşılması ve haklarının teslim edilmesini istiyoruz. İşçilerimizin yegane talepleri yalnızca ücretlerinin iyileştirilmesi değildir.

  Son zamanlarda kılavuzluğunu bizzat hükümetin yaptığı ihanet yolculuğunun tüm eşikleri geçerek ilerlemeye çalıştığına şahit olmaktayız. Tehdit ve tuzakların varlığında bir artma oldu. MHP'nin yıllardan beri ikazla gündeme getirdiği ne varsa ülkemizin önüne konulmaya başlamıştır.

  "KAPORTASI DAĞILMIŞ, AKÜSÜ BİTMİŞ"

  AKP için ne dediysek ortaya çıkmıştır. Başbakan Erdoğan ile ilgili nasıl bir teşhis koymuşsak doğru çıkmıştır. AKP için ne dediysek ortaya çıkmıştır. Başbakan Erdoğan ile ilgili nasıl bir teşhis koymuşsak doğru çıkmıştır. Türk milletine kin kusanların alayı AKP çadırında buluşmuştur. Başbakan Erdoğan'ın iftiracı, kaba üslubu Kandil'e umut üfürmüştür. Şahsıma kayışı kopartmış diyen Başbakan Erdoğan'ın şanzımanı dağılmış, kaportası dağılmış, vidaları gevşemiş, aküsü bitmiş, dümeni parçalanmıştır. Çirkefliğin hurdalığına neyi varsa bedelsiz bırakmış geriye BOP'çuluğu ile bir başına kalmıştır.

  "BAŞBAKAN'A HAK ETTİĞİ GİBİ DAVRANACAĞIZ"

  İmralı canisinin yardım ve desteği bile kendisine yetmemiştir. Böyle bir zat MHP'ye ağız dolusu hakaret etmektedir. Böyle birisi bulduğu her ortamda hakkımızda ileri geri konuşarak açığını kapatmaya çalışmaktadır. Elbette Başbakan'a hak ettiği gibi davranacağız, cevap vereceğiz.

  Türk milleti oynanan olayların farkına varmıştır. Hain ittifak tüm yönleriyle deşifre olmuştur. Partimizin olağanüstü kararlılığı çözüm ezberini sakatlamıştır. Başbakan'ın sinirleri bu yüzden günden güne gerilmiş, sigortaları atmıştır.

  "BAŞBAKAN ÖLÇÜYÜ KAÇIRDI"

  Milliyetçi ülkücü hareketi ufalamak için yıllardır mesai harcayan Başbakan'ın ölçüyü kaçırdığı meydandadır. Her açıklamasında dağılan birisini şahsımı ve MHP'yi gölgeleyebileceğini farz etmesi vahim bir özürlülüktür.

  PKK'nın çözüm kardeşliği Başbakan'ın gözünü karartmıştır. Korkunun ecele faydası yoktur. Milliyetçi ülkücü hareket Başbakan'ın ensesindedir.

  Başbakan bilir bilmez konuşmaktan hemen uzaklaşmalıdır. MHP'yi şu ya da bu partinin yedeği olarak göstermek Başbakan'ın boyunu ve cüssesini aşar. Milliyetçi ülkücü hareketin yegane dayanağı büyük Türk milletidir.

  Başbakan Erdoğan'ın 'ırkçılar, kafatasçılar, kovboylar, hayvanlar, katiller, Fatiha bilmeyenler, şehit istismarcıları, maneviyatsızlar' sözleriyle küfürler yağdırdığı MHP, Türk vatanının son umududur. Bu sözler sahibinden başka kimseyle yakışmayacaktır. Sayın Başbakan bizim yönümüz yüce Rabbimize yöneliktir, senin ibren nereyi göstermektedir? İmralı canisini Peygamber kabul edenlerle görüşürken nasıl hidayetten bahsedersin?

  "BAŞBAKAN KÖREBE ARIYORSA.."

  Protez bacağını savuran gazimizle, Türk milletine ellerinde bayraklarla sahip çıkan milliyetçi vatanseverle övünüyorum. 63 çöpten çelebinin zaman geçmeden kendi işlerine bakması gereklidir. Türk milletinin PKK propagandasına kapalı olduğunu herkes iyi anlamalıdır. Başbakan çapulcu arıyorsa körebe oyunuyla birbirlerini bulmaları isteğimizdir.

  Barış denilmiş, ancak kimlerle savaşılıp da barış aşamasına gelindiği kaydedilmemiştir. Analar ağlamasın denilmiş, ancak bu ağlamaların sebebi katillerle gözyaşlarının nasıl durdurulacağı açıklanmamıştır. MHP şehitlerin gelmesini istiyormuş. Bu hayasız, uydurma ve namert sözler ibretle izlenmektedir.

  "İMRALI CANİSİ İLE BAKLAVA YİYEBİLİRSİN"

  Muhakkak Başbakan'ın sözlerine içten içe tepki gösteren AKP'liler vardır. Başbakan'ın şehidimizden gazimizden onay almadan PKK'lılarla helalleşmeye girmesi kimin kandan istifade ettiğini göstermektedir. Sayın Başbakan bayram günlerinde İmralı canisi ile birlikte baklava yiyebilirsin. Boşuna yorulma, oyalanma. Senin ve senin gibilerin yeri Kandil, İmralıdır. Bizim yerimiz ise Türk milletinin şerefli yanıdır.

  Yeni bir furya başlamış, PKK'nın geri çekilmesi ile ilgili safsatalar her yanı kaplamıştır. Terörist Karayılan 6 maddelik çekilme, 3 aşamalık sözde demokratik çözüm planını açıklamıştır. Ankara'da MGK toplantısı yapılırken PKK taleplerini bir bir açıklamıştır. Sözde ateşkes ve geri çekilmeden sonra birinci aşama sona erecektir.

  PKK SİLAHLARINI TÜRKİYE'YE ÇEVİRMİŞ

  PKK elindeki silahını Türkiye'ye çevirmiştir. Talepleri olmazsa daha büyük saldırılarla tehdit etmiştir. Aylardır şehit gelmedi diye bize sataşanlar PKK'nın hain oyunlarını ne zaman fark edecektir?

  Sayın Başbakan sen bu tehditleri barış mı sanıyorsun? Çok umutlu olduğunu tekrar tekrar söyleyen cumhurbaşkanı ne diyeceksiniz? Bu geri çekilme haddinden fazla abartılarak ihanetin hanesine artı olarak yazılmıştır. Milli bayramları sabote eden AKP hükümeti PKK'nın bir beyanından dolayı umutlanmış ve namlu tutan katilleri dost eller olarak selamlamıştır.

  AKP'Lİ ÇÜRÜMÜŞLER

  PKK'lıları dost eller olarak tanımlayan AKP'li çürümüşler şehit annelerinin yüzlerine nasıl bakacaktır? Çok sayıda basın mensubu da PKK'nın şovuna aracılık etmiştir. Kandil'in yolunu herkes bulmuşken teröristle görüşmek moda haline gelmişken yıllardır PKK'yı yuvalandığı yerde bir tek AKP bulamamıştır.

  Karayılan'ın çekilme açıklaması, meydan okurcasına görüşlerini dikte ettirmesi AKP-PKK-İmralı canisi arasındaki pazarlıkları açıkça gözler önüne sermiştir.

  PKK'lı Karayılan yeni Ortadoğu'dan bahsederken AKP sus pus durumda kalmıştır. Kanlı terör örgütü PKK ve İmralı'da yatan hain, Kürt kökenli kardeşlerimin temsilcisi değildir. Kanlı örgüt en çok onların canına kast etmiştir. Hiçbir Kürt kardeşim horlanmamıştır. Hangi Kürt kardeşim bir imkandan mahrum kalmıştır?

  Bahçeli nin son parti grubu konuşması #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir