Euro
9.7035
0.22%
Dolar
8.0905
0.25%
Altın
456.1
1.28%
Borsa
1.408
-0.1%
Bitcoin
510.388
-1.94%
14ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 14 C

  Bakan Bayraktar'dan tencere tava açıklaması

  Bakan Erdoğan Bayraktar, Gezi Parkı olaylarındaki tencere tava protestoları ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.
  • 03.08.2013 - 09:46
  Bakan Bayraktar'dan tencere tava açıklaması

  Bakan Bayraktar dan tencere tava açıklaması #1

  Bayraktar, gazetelerin Ankara temsilcileriyle iftarında şu mesajları verdi:

  İSTİSMAR: Gezi Parkı olayları çevre hareketi olmadığı için benim uhdemde değil. Çevirme hareketiydi o. Çevrecilik çok popüler bir konu olduğu için orada o kapıdan girmeyi uygun gördüler. O imkanı çok iyi kullandılar. İstismar ettiler.
  GÜRÜLTÜ : Tencere işinde vatandaşlara diyoruz, 'şikayet edin.' Şikayet üzerine birkaç yere ikazda bulunduk ama bu siyasi bir olay olduğu için, bu işin böyle üzerine gitmek çok daha büyük tepki yapar. Tencere tavanın gürültüsünden daha büyük gürültü çıkarır diye bu işin şimdilik üzerine gitmiyoruz. Ama ileride bu işin üzerine gideceğiz. Boğazda, Bodrum'da eğlence yapanlara çok ciddi cezalar veriyoruz. Öyle milleti rahatsız etmek yok. Senin eğlencen başkasının uykusunu bozuyorsa, o zaman cezayı keserim.
  3. KÖPRÜ: Boğaz ve çevre yolu iktidarımızın en önemli projesi. İstedik ki hızlı yürüsün. O nedenle muaf tuttuk. Öbür türlü ÇED'i bir sene sürer. Zor bir ÇED orası. İlgili bakanlıklar dikkat edecek. Sürekli toplantılar yaparak birbirimiz bilgilendiriyoruz.
  TMMOB: İstiyoruz ki TMMOB meslektaşlarıyla daha çok ilgilensin. Yöresel mimarinin geliştirilmesi, mimari gramer oluşturma, mimari siluet oluşturma noktasında çalışmaları olsun. Onlar başka işlere uğraşıyorlar. Mimarlar odası kaynak toplayan, ticari bir kuruluş değil ki mesleki, gayri resmi bir kuruluş.
  YIKIM: 17 Ağustos'ta Bursa merkezli 46 vilayette 60 bin üzerinde konutun yıkımını başlatacağız. 17 Ağustos'un 19. yıl dönümü olduğu için yapıyoruz. Yıl sonuna kadar 200 bin rakamını yakalamayı hedefliyoruz.
  DÖNÜŞÜM: Muhalefetin rantsal dönüşüm eleştirisi vardı. Ana muhalefet partisinin genel başkanı, İstanbul'daki kentsel dönüşüm standını gezdi. Çok sevindim. Teşekkür ettim. Demek ki bu işe diğer partiler de sahip çıktı. CHP'li belediyeler arasında kentsel dönüşüm noktasında başarılı arkadaşlar var. CHP'li belediyelere kira yardımı yaptım.

  2B: 2B parası kentsel dönüşüme gelecekti ama para gelmedi. Bize vermek niyetinden vazgeçtikleri için paralar gelmiyor.

  STAT: Trabzonspor'un Akyazı Stadı için dolgu bitti, ihalesi de yapıldı. Stadı biz yapmıyoruz. Hükümet yapıyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir