Petrol
86.83
-0.16%
Euro
19.4735
0.39%
Dolar
18.6293
-0.01%
Altın
1.066
0.59%
Borsa
4978
0.00%
Bitcoin
323.459
1.32%
13ºC
İstanbul
Hafif yağmur 13 C
  Bakan Çavuşoğlu'ndan Ermeni vekile sert tepki

  Bakan Çavuşoğlu'ndan Ermeni vekile sert tepki

  Türkiye'yi DEAŞ'a yardım etmekle suçlayan Ermeni vekile sert tepki gösteren Bakan Çavuşoğlu "Dürüst değilsiniz" dedi.
  • Ajanslar
  • 19.11.2016 - 11:51

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İstanbul'da düzenlenen NATO PA 62. Genel Kurulu'nda konuştu.

  Bakan Çavuşoğlu ndan Ermeni vekile sert tepki #1

  ERMENİ VEKİLE SERT TEPKİ

  Çavuşoğlu'nun konuşmasının ardından soru cevap bölümünde söz alan Ermenistan Milletvekili Koryun Nahapetyan, Türkiye'ye yönelik suçlamalarda bulundu. Nahapetyan'ın Türkiye'in DEAŞ'a destek verdiği yönündeki suçmalarına Bakan Çavuşoğlu sert tepki gösterdi.

  Bakan Çavuşoğlu ndan Ermeni vekile sert tepki #2

  "ÖNCE DÜRÜST OLMANIZ LAZIM"

  Çavuşoğlu, "Değişik görüşlerimiz olabilir. Ama önce dürüst olmamız lazım. Hele siyasetçiysek çok dürüst olmalısınız. Maalesef Ermeni arkadaşlarımız hiç dürüst olmuyorlar. Nasıl söylersiniz DAEŞ'e destek verdiğimizi. Bugüne kadar hangi ülke Türkiye'nin öldürdüğü kadar DEAŞ teröristini öldürmüştür. Hiç de dürüst olmayan biçimde DEAŞ'a destek verdiğimizi söylüyorsunuz" dedi.

  Bakan Çavuşoğlu'ndan Ermeni vekile sert tepki VİDEO

  PKK İÇİNDEKİ ERMENİ TERÖRİSTLERİ HATIRLATTI

  "Bugüne kadar sözde soykırım yalanını gündeme getiriyorsunuz" diyen Bakan Çavuşoğlu, soykırım iddialarının araştırılması için komisyon teklifine Ermenistan’ın ’hayır’ dediğini belirterek, "Siz yalanı tercih ediyorsunuz. Kendinize güveniniz yok. Madem bilimsel bir çalışmaya inanmıyorsunuz yalanı tercih ediyorsunuz. Biraz önceki suçlamalarınızı reddediyorum. Tipik bir maalesef dürüstlüğe sığmayan yaklaşımın bir göstergesidir. Bu konudaki politikalarımız son derece nettir. Yakaladığımız, öldürdüğümüz PKK’ların içinde Ermeniler de var. Bunu da bilgilerine sunmak isterim" dedi.


  Görüş Bildir