Petrol
113.81
1.95%
Euro
17.5334
-0.02%
Dolar
16.825
-0.01%
Altın
977.87
0.19%
Borsa
2406
-1.55%
Bitcoin
333.566
1.81%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C

  Bakan Şahin polis tayinlerini değerlendirdi

  İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, polis tayinleri ile ilgili açıklama yaptı.
  • 24.02.2012 - 16:51
  Bakan Şahin polis tayinlerini değerlendirdi

  Bakan Şahin polis tayinlerini değerlendirdi #1

  Şahin, Avusturya İçişleri Bakanı Johanna Mikl-Leitner ile makamında bir araya geldi. Mikl-Leitner'in ziyaretinde iki ülke arasındaki güvenlik konularının ele alınacağını belirten Şahin, konuk bakanın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

  "İLK DEFA OLAN BİR HUSUS DEĞİLDİR"

  Mikl-Leitner de Türkiye ile Avusturya'nın çok yakın ilişkiler içinde olduğunu dile getirerek, uyuşturucu kaçakçılığı, organize suçlar, insan kaçakçılığı gibi konuların görüşüleceğini söyledi. Mikl-Leitner, ''Suçla mücadele edebilmek için bunu sınırların dışına çıkarmak gerekir'' dedi.

  Bakan Şahin, bir gazetecinin, ''İstanbul'da 700 polisin çeşitli bölgelere tayin edilmesi tartışılıyor. Emniyet Genel Müdürlüğünden personel, daire başkanlığına yazı yazılarak özellikle İstanbul için konusunda uzman polislerin şark muafiyetine tutulacağı yani yerinde tutulma işlemi yapılabileceği belirtiliyor'' sözleri üzerine bunların ilk kez olan veya olacak hususlar olmadıklarını; her zaman, her sene yapıldığını söyledi.

  Şahin, ''245 bin mevcutlu polis teşkilatımızda, birinci bölgeden ikinci bölgeye, ikinci bölgeden birinci bölgeye yapılan tayinlerin ön hazırlık çalışmalarından ibarettir, ibga hadisesi. Yani, tayini çıktığı halde personelin yerinde bırakılması uygulaması da ilk defa olan veya olacak husus değildir'' dedi.

  Her zaman tayini çıktığı halde kişilerin mazeretlere veya kurumların ihtiyaçlarına göre tayin ertelemesi uygulanan personelin olabildiğini ifade eden Şahin, şöyle konuştu: ''Sadece İstanbul'a has bir tayin uygulaması da değil. 81 il arasında karşılıklı tayinler her zaman olur, olmaktadır. Birinci bölge batı illerimiz, ikinci bölge de doğu illerimizden oluşur. Yaklaşık 40'a 40 diyebiliriz. Süresini dolduran birinci bölgeye, gitmemiş olanlar ikinci bölgeye tayinle giderler. Ama bu sene belki bir ilk uygulama, birinci bölgeden ikinci bölgeye ikinci kez, yani ikinci şark diyebileceğimiz bir şekilde gidebilecek personelimiz olabilecektir. Bu da teşkilatın kendi içinde, hizmetin kendi gerekleri doğrultusunda yapılacak bir uygulamadır. Terör nedeniyle terörle mücadele noktasında ikinci kez, ikinci bölgeye göndereceğimiz bir takım personelimiz olacaktır ama bunun kriterleri vardır, hizmet kriteri ve branş özellikleri vardır. O özelliklere, objektif kriterlere göre yapılacak bir uygulamadır.''


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir