Petrol
99.46
0.23%
Euro
18.5375
0.03%
Dolar
17.9406
0.01%
Altın
1.032
0.03%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
435.835
1.43%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Bakan Şimşek Mardin'de aşure dağıttı

  Mardin’de bulunan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, vatandaşlara aşure dağıttı.
  • 09.12.2011 - 17:42
  Bakan Şimşek Mardin'de aşure dağıttı

  Bakan Şimşek Mardin de aşure dağıttı #1

  Toplumsal Girişim Merkezi'nin (TOGEM) hayırseverler Tulin-Erdoğan Demirören tarafından yaptırılan ana sınıfının açılışına katılmak üzere Mardin'e gelen Şimşek, ilk olarak Mardin Valiliği'ni ziyaret etti.

  "ONLARIN ADINA BEN GELDİM"

  Valilik girişinde Vali vekili Müfit Gültekin ve Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu tarafından polis mangası ile karşılanan Bakan Şimşek valilik şeref defterini imzaladı. Gazetecilere kısa açıklama yapan Bakan Şimşek, bir Mardinli olarak Mardin'de olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bakan Şimşek, "Vekil arkadaşlarımız Meclis'te çalıştıkları için kendileri gelemedi. Mardinli olduğum için onların adına ben geldim." dedi.

  Bakan Şimşek Mardin de aşure dağıttı #2BAKAN KAZANIN BAŞINA GEÇTİ

  Bakan Şimşek, daha sonra cuma namazını kılmak üzere Fuat Yağcı Camisi'ne geçti. Cuma namazı çıkışında Mardin Belediyesi ve Mardin Müftülüğü tarafından organize edilen aşure dağıtımına katıldı. Kazanların başına geçerek aşure ikram etti. Vatandaşlarla konuşan Bakan Şimşek, aşurenin içindeki birbirinde farklı tatlar yer aldığını, Mardin'in de aşure gibi birbirinden farklı kültür, din ve ırkların yaşantısının aynı tadı verdiğini söyledi. Bakan Şimşek daha sonra geniş güvenlik önlemleri arasında tekrar valiliğe geçti.

  ÖĞRENCİLERLE KÜRTÇE KONUŞTU

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Mardin'de hayırsever Tülin-Erdoğan Demirören çifti tarafından yaptırılan anaokulunun açılış törenine katıldı. Öğrencilere çeşitli hediyeler veren Bakan Şimşek, minik öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Öğrencilerle ilgilenirken kendileri ile Kürtçe konuştu.

  İŞTE BAKANIN GEZİSİNDEN GÖRÜNTÜLER


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir