Petrol
83.91
-1.68%
Euro
19.4066
-0.04%
Dolar
18.6336
0.02%
Altın
1.051
-0.01%
Borsa
4874
0.33%
Bitcoin
315.890
0.03%
8ºC
İstanbul
Bulutlu 8 C

  Bakan Şimşek'ten Mahmut Tanal'a DEAŞ yanıtı

  TBMM Genel Kurulu’nda DEAŞ’a yardım tartışması çıktı.
  • İHA
  • 08.11.2016 - 20:58
  Bakan Şimşek'ten Mahmut Tanal'a DEAŞ yanıtı

  Bakan Şimşek ten Mahmut Tanal a DEAŞ yanıtı #1

  Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, “Bugün DEAŞ ile sahada en etkin mücadeleyi veren ülke biziz, DEAŞ’a Cerablus, Dabık’ta son veren ülke biziz. Bugün PKK terör örgütüyle en güçlü mücadeleyi hiçbir dönemde olmadığı kadar veren ülke biziz” dedi.

  MAHMUT TANAL TÜRKİYE'NİN DEAŞ'A YARDIM ETTİĞİNİ İDDİA ETTİ

  CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, hükümetin DEAŞ’a yardımda bulunduğunu iddia etti ve MİT TIR’larının yakalanması ile Reyhanlı ve Cilvegözü patlamalarını hatırlattı.

  "DEAŞ'I TERÖR ÖRGÜTÜ İLAN EDEN İLK ÜLKE BİZİZ"

  Tanal’ın iddiaları üzerine söz alan Şimşek, Türkiye’nin DEAŞ’ı resmi kararname ile terör örgütü ilan eden ilk ülke olduğunu hatırlatarak, “Bakanlar Kurulu kararıyla DEAŞ’ı terör örgütü ilan eden ilk ülke biziz. Bugün DEAŞ ile sahada en etkin mücadeleyi veren ülke biziz, DEAŞ’a Cerablus ve Dabık’ta son veren ülke biziz. Bugün PKK terör örgütüyle en güçlü mücadeleyi hiçbir dönemde olmadığı kadar veren ülke biziz. Terör küresel bir sorundur, teröristin, terörün iyisi, kötüsü olmaz.

  "BU SÖYLENERNLERİ ŞAŞKINLIKLA İZLİYORUM"

  Hükümetimizin tavrı açık ve nettir. Bu konuda söylenenleri doğrusu şaşkınlıkla izliyorum. Açık ve net olarak söylüyorum; terör nereden gelirse gelsin, hangi etnik, mezhep eksenli olursa olsun terör terördür. Dünyanın her yerinde böyledir. Terörle mücadeleye güçlü bir şekilde devam edeceğiz” dedi.


  Görüş Bildir