Petrol
76.82
0.88%
Euro
19.6351
-0.27%
Dolar
18.6408
0.01%
Altın
1.075
0.37%
Borsa
5005
3.08%
Bitcoin
324.504
-0.04%
13ºC
İstanbul
Bulutlu 13 C

  Bakan Soylu'dan ABD Büyükelçisine kayyum eleştirisi

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ABD Ankara Büyükelçisi’nin 'kayyum atamalarını doğru bulmuyorum' açıklamasına tepki gösterdi.
  • İHA
  • 14.09.2016 - 18:23
  Bakan Soylu'dan ABD Büyükelçisine kayyum eleştirisi

  Bakan Soylu dan ABD Büyükelçisine kayyum eleştirisi #1

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Trabzon İl Başkanlığı tarafından Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı.

  Törende yaptığı konuşmasında ABD Büyükelçisi’nin kayyum atamalarına ilişkin değerlendirmesini eleştiren Bakan Soylu, büyükelçinin sözlerinin geri alınmasının milletin temel beklentisi olduğunu belirterek şöyle devam etti:

  11 EYLÜL'ÜN FAİLİNİ AFGANİSTAN'DA BULUP NİÇİN ÖLDÜRDÜNÜZ DİYE ADAMA SORARLAR

  "Bir büyükelçi neymiş 28 belediyeye hükümetin terörden dolayı görevlendirme yapmasını doğru bulmuyormuş. Peki, 11 Eylül’ün failini Afganistan’da bulup niçin öldürdünüz diye adama sorarlar. Derdiniz neydi?

  BUGÜN SEN PKK TERÖRÜNE NASIL CESARET VERİYORSUN

  Sabahtan akşama kadar DAEŞ terörü diyorsun. Madem teröre karşı dünyada ortak bir ittifakı ortaya koyuyorsun bugün sen PKK terörüne nasıl cesaret veriyorsun. 15 Temmuz akşamı söyledikleriniz hala hafızamızdadır. Biz yıllarca dostluk yaptık. Bundan hiçbir şekilde vazgeçmedik.

  Bakan Soylu dan ABD Büyükelçisine kayyum eleştirisi #2

  ABD'DEN ÇOK NET VE AÇIK ŞEKİLDE BU KİŞİ HAKKINDA GEREKLİ UYARIYI YAPMASINI SÖYLÜYORUZ

  Şimdi müttefikimiz olan bu ülkeden çok net ve açık bir şekilde söylüyoruz ki, bu kişi hakkında gerekli uyarıyı yapmasıdır. Haddini aşan, kendini bilmez ve ukala bir tavrı ortaya koyana bu millet gerekli cevabı verecektir. Büyük ülkeler büyük düşünmelidir. Bu adamla ilgili daha çok eşelemeyelim daha farklı şeyler çıkabilir. Gereğinin yerine getirilmesi elbette ki bu söylediği sözlerin geri alınması milletimizin ve bizim temel beklentimizdir."

  ABD ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ ENDİŞELEYİZ DEMİŞTİ

  ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nden İçişleri Bakanlığı'nın PKK-KCK ve FETÖ'ye yardım ve destek verdiği gerekçesiyle 28 belediyeye kayyum ataması hakkında "Endişeliyiz, kayyum atamalarını doğru bulmuyoruz" açıklamasında bulunulmuştu.

  ABD'nin kayyum endişesi haberiBakan Soylu dan ABD Büyükelçisine kayyum eleştirisi #3

  Görüş Bildir