Petrol
109.2
-0.07%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
469.508
-3.36%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C

  Bakan Yıldız'dan Kılıçdaroğlu'na sert cevap

  CHP liderinin Rusya ile imzalanan anlaşma sonrası Enerji Bakanı'na yönelik sözlerine bakandan cevap var..
  • 04.01.2012 - 13:20
  Bakan Yıldız'dan Kılıçdaroğlu'na sert cevap

  Bakan Yıldız dan Kılıçdaroğlu na sert cevap #1

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Güney Akım Boru Hattı konusunda, "Türkiye'yi Rusya'ya hindi olarak ikram ettik." eleştirisine cevap verdi.

  Yıldız, "Ben kendisini sorumlu davranmaya davet ediyorum. Bu anlaşmaların Türkiye'ye neler getirdiğini öğrenmek isteyen varsa, onları tabiki omuzlarımızdaki sorumluluk gereği anlatırız. Ama lüzumsuz konuşmamızın anlamı yok." dedi.

  BU İŞTEN ANLAMIYORSAN SUS

  Bakan Yıldız, 'Beyaz Eşyada enerji Verimliliği İçin Verimli' işbirliği konulu toplatıya katıldı. Toplantı öncesi basın mensuplarının sorunlarını cevaplayan Yıldız, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Rusya ile imzalanan Güney Akım Projesi'ne yaptığı eleştirilere cevap verdi. Yıldız, Kılıçdaroğlu'nı sorumlu davranmaya devam ederek, "Bu işlerden anlayan varsa lütfen konuşsun. Anlamayan varsa susmaya davet ediyorum. 7 cümlede 7 yanlış varsa, hatta bir kısmı yalan olan soruya nasıl cevap vereceğiz. Lüzumsuz olan sorunun gereksiz cevabıdır bunlar. Ama iyi niyetle, bu anlaşmaların Türkiye'ye neler getirdiğini öğrenmek isteyen varsa, onları tabiki omuzlarımızdaki sorumluluk gereği anlatırız. Ama lüzumsuz olarak konuşmamızın anlamı yok." şeklinde konuştu.

  "ABD'NİN İRAN'A YAPTIRIMLARDAN TÜPRAŞ ETKİLENMEYECEK"

  Taner Yıldız, ABD'nin İran'a uyguladığı ekonomik yaptırımların, TÜPRAŞ'ın faaliyetlerini etkileyip etkilemeyeceği yönündeki soruya da şu cevabı verdi:

  "Yeni yaptırımlarla ilgili bizlere ulaşan bir şey yok. TÜPRAŞ'ın en fazla ithal ettiği ham petrol İran'dan gerçekleşmektedir. Bu ticaret yeni bir gelişmeye kadar devam edecek. Bununla alakalı söylenecek farklı bir durum söz konusu yok. Kaldı ki İran'a uygulanan yaptırımlar arasında ham petrol yok. Doğalgazla alakalı bazı durumlar söz konusu. Bunun dışında herhangi bir şey söz konusu değil."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir