Dolar
7.2907
0.859%
Euro
8.5326
-0.9265%
Altın
2035.04
-1.3663%
Borsa
1060.59
2.5319%
G. Altın
477.149
-0.4753%
Bitcoin
84407.38
-1.3494%
29ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 29 C
  Balıkesir'de belediye paylaşımı şimdiden yapıldı

  Balıkesir'de belediye paylaşımı şimdiden yapıldı

  DSP'nin Balıkesir adayı, terör örgütü PKK'nın siyasi kanadına belediyede görev verileceğini açıkladı.
  • Haber Merkezi
  • 28.03.2019 - 10:33
  • Güncelleme : 28.03.2019 - 10:33
  Balıkesir'de belediye paylaşımı şimdiden yapıldı

  DSP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tamer Kanber, İyi Parti-CHP ittifakının kazanması halinde daire başkanlıklarının, HDP'ye tahsis edileceğini söyledi.

  ŞEMAYI AÇTI, CHP İLE İYİ PARTİ PAZARLIĞINI DEŞİFRE ETTİ

  Projelerini açıkladığı bir toplantı düzenleyen DSP Balıkesir Adayı Tamer Kanber, İyi Parti, CHP ve HDP'nin Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ni paylaştıklarını gösteren bir şema gösterdi.

  Kanber, "Bu seçim yerel yönetimlerin seçimi ama durum öyle bir hale sokuldu ki, Balıkesir'de 2 sağcı aday yarışır halde. CHP Genel Başkanı Balıkesir'i, Ankara-İstanbul rüyasına feda etti. Balıkesir'i, sağcı bir partiye teslim etti. Seçimleri konuşmamız gerekiyordu ama maalesef Balıkesir'deki başkanlık yarışı çok çirkin, çok kirli ve çok acı bir noktaya ulaştı. Millet İttifakı'nın adayı İsmail Ok, HDP ile gizli bir ittifak yaparak Müslüman mahallesinde salyangoz satma peşindedir." dedi.

  Balıkesir de belediye paylaşımı şimdiden yapıldı #1

  Balıkesir'de belediye paylaşımı şimdiden yapıldı ViDEO

  ''KİRLİ PAZARLIK VAR''

  HDP ile yapılan kirli pazarlığa tepki gösteren Kanber, "Edremit'teki 'Kürdistan' skandalı bunun ilk adımı oldu" diyen Kanber, "Şimdi gelelim en vahim tabloya. İsmail Ok başkanlığındaki Millet İttifakı'nın, HDP'ye destek karşılığında bir genel sekreter yardımcılığı ve 3 daire başkanlığı verdiği bilgisi elimizdedir. Bu kirli pazarlığın olduğu seçim yarışında bu dakikadan sonra hiç bir şeyin önemi kalmamıştır. Böyle başkan olacaksam hiç olmayayım. Önden bozkurt selamı yapıp, arkadan kirli pazarlıklar içerisinde olup da seçim kazanılmaz. HDP'nin 36 bin oyu nerede yüzde 4,3 oy nerede anketlerde bu oy gözükmüyor. Bu oyların nerede olduğu İsmail Ok'un yaptığı pazarlığın içerisinde." ifadelerini kullandı.

  "KENT ESTETİĞİ DAİRE BAŞKANLIĞI HDP'YE VERİLMİŞ"

  Kanber, konuşmasının devamında şöyle konuştu: "Kent Estetiği Daire Başkanlığı, HDP'ye verilmiş. Körfez Koordinasyon merkezlerinde çalışan 600 Balıkesir'in çocuğu, şu anda kapının önüne konulmak üzere. Bu 600 kişinin yerine HDP sempatizanları yerleştirilecek. 600 Balıkesirli emekçi, 1 Nisan'dan sonra kapının önündeler. CHP ve İyi Parti'nin içindeki Atatürkçü, laik, demokrat ve milliyetçi arkadaşlarıma diyorum ki oyuna gelmeyin. Bir başkanlık uğruna Kuva-yı Milliye'nin başkenti Balıkesir'de bunu yapmayın. Olası böyle bir şey gerçekleşirse insanlar belediyeye yürür ve yerle bir ederler. Bu kirli pazarlığın içerisinde seçim kazanmak uğruna ben asla yokum."

  Balıkesir de belediye paylaşımı şimdiden yapıldı #2

  Görüş Bildir